Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczyna kampanię rekrutacyjną do Wojska Polskiego pod hasłem ?Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej?.
Głównym celem MON jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na atrakcyjne perspektywy, jakie niesie służba wojskowa oraz na korzyści z niej wynikające dla rozwoju osobistego i zawodowego człowieka. Celem jest także zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej), w służbie zawodowej, w rezerwie, czy w służbie terytorialnej oraz we wszystkich korpusach osobowych – szeregowych, podoficerów i oficerów.
Kampania będzie realizowana w formule tzw. ?tygodni rekrutacyjnych?. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.
Zespoły będą odwiedzać takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Żołnierze będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.
Wszystkie niezbędne informacje na temat kampanii ?Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej? są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej mon.gov.pl/zostan-zolnierzem. Ministerstwo zachęca również do bezpośredniego kontaktu z szefami Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.
W dniach od 13 do 16 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim uruchomione zostaną punkty konsultacyjne w następujących miejscach:
Urząd Miasta, ul. Głogowskiego 3/5
Powiatowy Urząd Pracy, Al. 3 Maja 36
Liceum Ogólnokształcące Nr II im. Chreptowicza ul. Rosłońskiego 1
Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Broniewskiego ul. Sienkiewicza 67
Centrum Kształcenia Ustawicznego ul. Sandomierska 26a
Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości ul. Akademicka 12
Wyższa Szkoła Handlowa w Kielcach Wydział Zamiejscowy w Ostrowcu Św. ul. Słowackiego 19
Centrum Nauki i Biznesu Żak ul. Okólna 6b
Centrum Edukacji Zawodowej ul. Sienkiewicza 67
Galeria Ostrowiec ul. Mickiewicza 30
Dworzec PKS Ostrowiec Św. ul. Żabia 40
Rynek

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

  • 13 października 2018 at 09:17
    Permalink

    Ale po co skoro w Ostrowcu „tworzą nowe miejsca pracy” i do tego znakomicie płatne

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *