360 tys. zł na dotacje do działalności gospodarczej

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim, posiada jeszcze pieniądze na dotacje do działalności gospodarczej.
Lokalni pracodawcy wciąż czekają na stażystów. Do obsadzenia jest blisko 40 miejsc stażowych. W końcówce roku ostrowiecki Powiatowy Urząd Pracy nadal realizuje dwa unijne projekty. Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój pomaga odnaleźć się na rynku pracy osobom młodych. Drugi unijny projekt – stanowi szansę dla osób po 29 roku życia.
W tym roku grupami szczególnego zainteresowania pracowników Powiatowego Urzędu Pracy są: młodzież i dwudziestolatkowie. Jeśli młody mieszkaniec powiatu ostrowieckiego trafi do rejestru bezrobotnych, to w ciągu czterech miesięcy od momentu zarejestrowania pracownicy urzędu są w obowiązku zaproponować mu konkretną formę wsparcia lub ofertę pracy.
W połowie października urząd pracy dysponował kwotą 160 tys. złotych na dotacje do działalności gospodarczej osób poniżej 30 roku życia. Z tej formy wsparcia czy pomocy może skorzystać w tym roku jeszcze osiem osób, które mają pomysły na własną drogę zawodową lub karierę zawodową. Znając potrzeby lokalnego rynku pracy, ostrowiecki PUP latem przygotował i złożył w Ministerstwie Rodziny Pracy i Spraw Socjalnych program aktywizacji osób po 29 roku życia, umożliwiający pozyskanie pieniędzy z rezerwy ministra. Powiat ostrowiecki otrzymał 480 tys. złotych na dotacje do działalności gospodarczej.
O wsparcie mogą się więc ubiegać nie tylko młodzi mieszkańcy powiatu, ale również osoby po trzydziestce. Wszyscy mają jednakowe szanse na uzyskanie pomocy finansowej. Osoby, które rozpoczęły lub planują uruchomić własną działalność gospodarczą, mogą składać w urzędzie wnioski. Z rezerwy ministerialnej pozostało jeszcze 200 tys. złotych. Urząd dysponuje jeszcze ponad 40 ofertami pracy dla stażystów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *