Dziś Polska – Litwa na ostrowieckim ringu. Wychowanek KSZO w reprezentacji Polski!

To już dziś, o godz. 18:00, nasza reprezentacja pięściarska zmierzy się w Ostrowcu Świętokrzyskim z Litwą w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. W listopadzie biało-czerwoni startować będą w Mistrzostwach Unii Europejskiej w Hiszpanii i stoczą w Kielcach mecz z Rosją w ramach Memoriału Leszka Drogosza.
Główny trener Litwinów Stasys Balčiauskas dokonał ostatnich korekt w składzie swojej drużyny. W wadze superciężkiej rywalem Adama Kulika będzie Arvydas Jokulys, który zastąpił Mantasa Valavičiusa. W kategorii ciężkiej wychowanek KSZO Andrzej Kołton skrzyżuje rękawice z Robertasem Jokulysem, z którym w 2016 roku podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata wygrał Kamil Offman 5:0.

Uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy oraz Igrzysk Europejskich Marius Vyšniauskas (52 kg), Tadas Tamašauskas (91 kg) czy Mantas Valavičius (+91kg) są w składzie Litwy na piątkowy mecz z Polską w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Najbardziej doświadczony w kadrze Litwy to 32-letni Marius Vyšniauskas, które na swoje pierwsze ME pojechał w 2006 roku. W wieku 20 lat w MŚ 2013 debiutował Edgaras Skurdelis (60 kg). W wadze 91kg rywalem Michała Soczyńskiego będzie mierzący 192 cm 29-letni Tadas Tamašauskas. Dobrze znany naszym kibicom jest 27-letni i mierzący prawie 2 metry Mantas Valavičius, który boksował w lidze WSB w Rafako Hussars Poland. Ten zawodnik jest ćwierćfinalistą Igrzysk Europejskich w 2015 roku. Przeciwnik Filipa Wąchały w kategorii 69kg 20-letni Saimonas Banys rok temu debiutował w ME. Przeciwnikiem Mistrza Polski w wadze 75kg Bartosza Gołębiewskiego będzie Vytautas Balsys, ćwierćfinalista Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2016.
Natomiast w składzie Polaków nastąpiła jedna zmiana, a mianowicie w kategorii wagowej 52 kg Macieja Jóźwika (Skorpion Szczecin) zastąpił Jakub Surma (Skalnik Wiśniówka).
Na początku marca br. Polacy zmierzyli się z Litwinami na ringu w Gołębiewie Średnim. Wygrali 14:6. Z tamtego składu walczyli Filip Wąchała i Michał Soczyński.
W dzisiejszym meczu, transmitowanym przez TVP Sport, kibice zobaczą 9 walk seniorów i pojedynek pokazowy z udziałem młodych pięściarzy. Na ring wyjdą Albert Orzeł i Aidas Savcenko.
Sędzią głównym będzie Sławomir Kozłowski, delegatem technicznym Marian Treliński, a walki sędziować będą Maria Bartkowiak, Artur Gołuch, Tomasz Majcher, Maciej Dziurgot oraz Mindaugas Urbonavičius i Algis Padaiga.
Pary meczu Polska ? Litwa w Ostrowcu Św.:
52 kg: Jakub Surma – Marius Vyšniauskas
60 kg: Radomir Obruśniak – Edgaras Skurdelis
64 kg: Damian Durkacz – Mantas Dužinas
69 kg: Filip Wąchała – Saimonas Banys
75 kg: Bartosz Gołębiewski – Vytautas Balsys
81 kg: Piotr Szczukowski – Eigirdas Kasmočius
91 kg: Michał Soczyński – Tadas Tamašauskas
91 kg: Andrzej Kołton – Robertas Jokulys
+91kg: Adam Kulik – Arvydas Jokulys

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *