Starosta opatowski stracił stołek. W mieście II tura

Bogusław Włodarczyk będzie musiał definitywnie pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Wybory samorządowe bowiem w powiecie wygrało PiS. Do Rady Powiatu Opatowskiego wejdzie aż 9 osób z PiS: Tomasz Staniek, Maciej Wolański, Adam Rozszczypała, Małgorzata Jalowska, Alicja Frejlich, Kazimierz Żótek, Bożena Kornacka, Wacław Rodek, Andrzej Gajek. Z PSL, który dotychczas miał większość w radzie, mandat otrzyma 7 osób: Bogusław Włodarczyk, Zbigniew Wołcerz, Wiesława Słowik, Aneta Bławat, Jacek Dwojak, Barbara Kasińska, Wojciech Majcher. Jeden mandat przypadnie Agnieszce Łubie – Mendyk, która startowała z KWW Bogdana Wenty. Rozkład mandatów w radzie wskazuje, że starostą opatowskim zostanie osoba z PiS. Prawdopodobnie będzie to Tomasz Staniek, który już teraz zapowiedział, że nie zamierza robić rewolucji kadrowej w starostwie i jednostkach podległych.

Z kolei do Rady Miejskiej w Opatowie weszło 5 osób z PiS: Marcin Słapek, Rafał Schab, Małgorzata Szczepańska, Stanisław Wysopal, Marek Rysiak. Mandat radnego w radzie przypadł także 5 osobom z PSL: Jackowi Chebie, Magdalenie Masternak, Dawidowi Kargulewiczowi, Dariuszowi Kędziorze, Wiesławowi Susce. Z KWW Stowarzyszenie Region Świętokrzyski do rady weszli: Krzysztof Kawalec, Beata Wrzołek, Waldemar Bocheński. Po jednym mandacie zdobyli Andrzej Żychowski, który wystartował z komitetu W Służbie Ludziom Ziemi Opatowskiej i Andrzej Adamski KWW Kukiz ’ 15.

Opatów póki co nie ma jeszcze nowego burmistrza. W II turze 4 listopada br. spotkają się: Grzegorz Gajewski z KWW Stowarzyszenie Region Świętokrzyski i Artur Lis z PiS. Walka o fotel burmistrza była wyrównana. Trudno zatem przewidzieć kto obejmie władzę w Opatowie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *