Wybór kredytu na zakup samochodu używanego

Kupno nowego auta z salonu wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Dlatego wielu ludzi decyduje się na tańsze rozwiązanie, jakim jest samochód używany.

Mimo, że jest to wyjście zdecydowanie preferencyjne, to jednak nie każdego kierowcę stać na tak duże obciążenie budżetu. Alternatywą może być zaciągnięcie kredytu bankowego na zakup samochodu, pożyczki. Dzięki takim opcjom pokusić się można o pojazd młodszy o dużej wartości resztkowej oraz sprawny technicznie.

Samochód używany

Oczywiste jest to, że każdy kierowca pragnął posiadać samochód nowy, objęty gwarancją, który posiada całą masę gadżetów. Jednak cena takiego pojazdu zazwyczaj przekracza finansowe możliwości. Warto też zaznaczyć, że zakupione auto po wyjechaniu z salonu traci 10% na wartości co dla niektórych potencjalnych kupców, jest to zbyt duża strata pieniędzy.

Większa część kupujących decyduje się na auta używane. Atutem tego typu nabycia pojazdu jest duży rynek skupu oraz niska cena. Zbytem zajmują się komisy, osoby fizyczne oraz dealerzy, którzy zajmują się transakcjami aut poleasingowych bądź powystawowych. Dzięki czemu konsumenci mogą liczyć na gwarancję i kompletne sprawdzenie. Warto pamiętać, że w przypadku samochodów używanych najważniejszą i szalenie ważną sprawą jest sprawdzenie źródła, z którego pochodzi pojazd.

Historia pojazdu

Dokładna historia auta nie zawsze jest prawdą podawaną przez sprzedającego. Kupno samochodu używanego wiąże się z dużym ryzykiem. Dlatego też ważne jest sprawdzenie, czy pojazd nie doznał żadnego poważnego wypadku, czy nie został skradziony lub, czy nie doszło do cofnięcia licznika.

Wszystkie te informacje można skontrolować i upewnić się co do zakupu. Na rynku znajdują się strony internetowe, które mają możliwość sprawdzenia samochodu np. po numerze nadwozia tzw. VIN. Jedną z takich witryn jest carvertical.com. Dysponuje ona rejestrem aut na całym świecie. Dzięki czemu można zdobyć prawdziwe wskazówki nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Dobór kredytu

Decydując się na zakup samochodu posłużyć się, można kredytem gotówkowym, jak i samochodowym.

Pierwsza opcja jest niezwykle elastyczna, ponieważ udzielana jest na dowolny cel. Najlepszą zaletą tego kredytu jest to, że nie ma obowiązku nabycia ubezpieczenia AC oraz zrealizowania cesji praw z polisy na bank. Osoby biorące dług gotówkowy mogą pozwolić sobie nawet na samochód wiekowy. Oprocentowanie takiego zadłużenia wynosi praktycznie tyle samo co kredyt samochodowy, ale nie wymaga tylu formalności, procedur oraz zgody współmałżonka.

Przy wyborze pożyczki samochodowej należy zapoznać się z ofertami, jakie proponują konkretne banki. Najlepszym sposobem na to jest internetowa porównywarka kredytów. Ma ona za zadanie porównać kilka propozycji i dopasować jedną do prywatnych potrzeb. Kredyt samochodowy można wziąć jedynie na dowolny cel. Przeznaczony jest na pojazd typu samochód, motocykl czy przyczepę kempingową. Kwota uzyskania kredytu nie ma dużego znaczenia, a raty rozkładane są maksymalnie na dziesięć lat. W przypadku pożyczki na używane auto potrzebne jest ubezpieczenie, cesja oraz zarejestrowanie pojazdu na bank. Otrzymanie kredytu jest bardziej złożone i wymaga więcej dokumentów niż w przypadku dofinansowania gotówkowego. Ważną informacją jest również to, że samochód do momentu całkowitej spłaty jest własnością instytucji. W przypadku wystąpienia kolizji, wypadku bądź gdy nastąpi inne zdarzenie losowe, w którym pojazd zostanie uszkodzony pieniądze z ubezpieczenia, przechodzą na bank. W chwili podpisania transakcji kupujący musi podać konkretny model, markę, jak i podać elementy wyposażenia. Główną i najlepszą zaletą tego rodzaju kredytu jest to, że jest on tańszy niż poprzednia możliwość oraz obniża on ryzyko związane ze zwrotem długu.

Kredyt na samochód używany- analiza ofert

Jak wcześniej zostało wspomniane w artykule ważne jest, aby przeanalizować oferty, jakie proponują banki. Przypadkowa, spontaniczna decyzja może wiele kosztować. Dlatego warto przeprowadzić analizę i porównać dostępne możliwości, jakie proponuje rynek. Pomocna w tym może być strona internetowa pożyczkiinfo.pl,  która ma na celu dokształcić potencjalnych konsumentów na temat pożyczek, kredytów zaciąganych m.in. na samochody używane. Ma ona na celu ułatwienie podjęcia prawidłowej i najkorzystniejszej decyzji. Dzięki poszerzeniu wiedzy związanej z zakupem samochodu używanego na kredyt lub wzięciu pożyczki może okazać się rentownym rozwiązaniem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *