Zagrożenia dotyczące zakupów w Internecie

W dniu 8 i 9 listopada, w ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego ?Bezpieczne z@kupy w sieci? oraz projektu ?Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2018?, asp. szt. Paweł Sieczkowski z Wydziału Prewencji KWP w Kielcach oraz asp. sztab. Anna Wasilewska z Zespołu Profilaktyki Społecznej KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim wspólnie z przedstawicielem firmy Allegro Jakubem Pepłońskim rozmawiali z uczniami Technikum Nr 2, 3 i 4 w Ostrowcu Św. oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowcu Św.

Uczestnicy spotkania zapoznani zostali z najczęstszymi zagrożeniami związanymi z zawieraniem transakcji za pośrednictwem Internetu,  metodami weryfikacji kontrahentów oraz w efekcie wykształcenie u jego odbiorców postaw umożliwiających bezpieczne i świadome dokonywanie zakupów oraz płatności w cyberprzestrzeni. Istotnym elementem było także budowanie świadomości dotyczącej zagrożeń związanych z kradzieżą tożsamości, która może mieć także duże znaczenie dla użytkowników usług e-commerce.

 

Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim podaje, że były to już kolejne tego typu spotkania z uczniami szkół ponadpodstawowych. Podobne zostaną przeprowadzone jeszcze w kilku innych placówkach oświatowych na terenie naszego województwa.

Nad tym przedsięwzięciem patronat honorowy objął Komendant Główny Policji, gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *