Sukcesy „Black&White” na Mistrzostwach Świata w Białymstoku

W Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów  w Fitness pod patronatem IFBB (Międzynarodowej Federacji Kulturystyki i Fitness), Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej oraz PZKFiTS (Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego). W reprezentacji Polski znalazło się 13 osób z ostrowieckiego klubu ?BLACK&WHITE?: 6 zawodniczek i 5 zawodników oraz trenerzy Joanna i Grzegorz Kępa.

Największy i zarazem niespodziewany sukces w tych zawodach odniosła Natalia Czajkowska (19-letnia juniorka). Natalia zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Świata startując w kategorii bikini fitness do 162 cm! Sukces tym większy gdyż w pokonanym polu pozostawiła utytułowane zawodniczki z Rosji i Ukrainy. Warto dodać, że Natalia zaledwie rok temu rozpoczęła swoją sportową przygodę.

W kategorii fitness plażowe mężczyzn do 179 cm swoją światowa klasę potwierdził Piotr Zieliński. Po ubiegłorocznym IV miejscu w MŚ w Benidorm w Hiszpanii i dwóch srebrnych medalach na ME 2017 i 2018 nadeszła pora na brązowy medal Mistrzostw Świata w Białymstoku! Obecny sezon Piotrek zakończył również na bardzo wysokim 2 miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata IFBB w Men?s Physique, co potwierdza całoroczną wysoką formę, wielka klasę, systematyczność i wytrwałość w dążeniu do celu.

W finałowych szóstkach (TOP 6) znaleźli się również inni zawodnicy z ?BLACK & WHITE?: IV miejsce w fitness plażowym atletycznym zajął Łukasz Małodobry, V miejsce w wellness fitness wywalczyła Nikoletta Sularz, na VI miejscu w fitness gimnastycznym +163cm uplasowała się Aleksandra Kępa.

Pozostali zawodnicy ostrowieckiego klubu ukończyli rywalizację na mistrzostwach świata  w półfinałach (TOP 15) swoich kategorii: Tobiasz Rusek ? 7 miejsce, Grzegorz Mizera ? 8 miejsce (obaj w fitness plażowym atletycznym), Oliwia Mojsiej ? 8 miejsce (bikini fitness +172cm), Filip Niegowski ? 9 miejsce (fitness plażowy +182cm), Katarzyna Jankowiak ? 11 miejsce (fitness sylwetkowy) oraz Małgorzata Mączyńska ? 13 miejsce (bikini fitness +172cm).

Trenerka Joanna Kępa pełniła podczas Mistrzostw Świata bardzo odpowiedzialną rolę asystenta trenera kadry Bogdana Szczotki. Z kolei Prezes Klubu ?BLACK&WHITE? Grzegorz Kępa otrzymał funkcję kierownika sceny, tym samym zawiadywał harmonogramem przebiegu zawodów oraz popularnym ?back stage?em?.

-Bardzo się cieszę, iż w reprezentacji Polski znalazło się miejsce aż dla 11 zawodniczek i zawodników z naszego klubu. Potwierdza to po raz kolejny przynależność ?BLACK&WHITE? do najlepszych klubów fitness w Polsce. Dodam, iż w tym roku zdobyliśmy już Klubowy Puchar Polski w Fitness w Mińsku Mazowieckim, Klubowe Wicemistrzostwo Polski Seniorów w Fitness w Kielcach oraz III miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Juniorów w Fitness w Gorzowie Wielkopolskim. Również powierzenie nam odpowiedzialnych funkcji na tą imprezę przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego świadczy o wysokim poziomie pracy w naszym klubie ? mówi Grzegorz Kępa. Jestem zadowolony z formy i miejsc wywalczonych przez wszystkich reprezentantów naszego klubu, potwierdzili oni wszyscy przynależność do światowej czołówki w sportach sylwetkowych. Obecnie przygotowujemy się do imprezy kończącej sezon startowy 2018, a mianowicie Mistrzostw Świata Juniorów w Ekwadorze. A weźmie w nich udział 11 reprezentantów Polski, w tym aż 6 osób z ?BLACK&WHITE?!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *