13 medali ostrowieckich taekwondoków

Zawodnicy Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego OSTO startowali w kolejnej edycji Pucharu Polski w kategoriach wekowych młodzik, kadet, junior, która odbyła się w Puławach.
Ostrowieccy zawodnicy wywalczyli 13 medali: 2 złote, 5 srebrne, 6 brązowych.
Na szczególne wyróżnienie zasługują młodzik kat. 36 kg. Armando Malesza i kadet kat. 53 kg. Jan Kwiecień, którzy ?jak burza? przeszli przez swoje kategorie i pokonując wszystkich rywali zdobyli złote krążki.
Wiele emocji dostarczyły pojedynki srebrnych medalistów Patryka Goryckiego, Adama Bogdanowicza, Julii Skrzypczyk, Igora Cemerysa, Kingi Chmielnickiej. Na trzecim stopniu podium po wyrównanych walkach stanęli: Jakub Fulara, Paweł Kucharski, Jakub Cemerys, Ola Ćwikła, Dominik Czaja, Oskar Szwagierczak.
W zawodach startowali również: Natalia Domańska, Adam Pater, Miłosz Walczak, Antoni Świercz.
Zdobyte w Puławach doświadczenie z pewnością zaprocentuje w następnych zawodach. Przed zawodnikami OSTO już za dwa tygodnie kolejny start w ostatnim w tym roku Pucharze Polski Baltic Cup w Olsztynie, który zostanie rozegrany w kategoriach wiekowych 2019 r. i dla części zawodników będzie to pierwszy start w nowych kategoriach wiekowych.
Szkolenie w klubie prowadzone jest w ramach zadania ? Rozwój sportu w Gminie Ostrowiec Św. w 2018 r. w Taekwondo olimpijskim?. Klub zaprasza do wspólnych treningów w grupach dzieci, młodzieży i dorosłych, dostosowanych do poziomu umiejętności i zaawansowania uczestników w Ostrowcu w Szkole Podstawowej Nr 7 oraz w Ożarowie w Zespole Szkół im. E. Szylki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *