Jak dwie krople wody

Czy wiecie, że Anastasia Trach ma siostrę bliźniaczkę, która występuje we francuskim klubie ASPTT Mulhouse, który nie tak rywalizował z łódzkimi Budowlanymi o awans do Ligi Mistrzyń?
Siostra Anastasii ma na imię Olga. Obie przyszły na świat 15 listopada i kilka dni temu obchodziły urodziny. W przeciwieństwie do Anastasii Olga nie jest atakującą, a środkową bloku. Mierzy 188 cm wzrostu i jest wyższa od siatkarki KSZO od dwa centymetry. Z oficjalnych danych wynika, że jest także cięższa o 2 kg. To chyba, może dodając jeszcze długości i szerokości geograficzne, jedyne różnice, jakie dzielą siostry.


Bliźniaczki są wychowankami Akademii Dnipro. Obie na poważnie zaczęły grać w siatkówkę w klubie Severodontchanka. Później występowały w tym samym, rumuńskim klubie Piatra Neamt. Olga po okresie gry w ukraińskiej ekstraklasie wybrała się do kazachskiego klubu Azeryol VK, a jeszcze później Olimpiakosu Pireus, z którego trafiła do łódzkich Budowlanych. Od 2014 roku reprezentuje barwy francuskiej drużyny z Miluzy. Natomiast dla Anastasii pierwszym zagranicznym klubem był turecki Cerkezkoy Belediyesi Genclik SK. Po grze we wspomnianym już klubie rumuńskim ponownie trafiła nad Bosfor do zespołu Maltepe Yali SK. Z Turcji sportowe życie wywiodło ją do Kazachstanu, w którym występowała w ekipie Irtysz Kazchrom. W kolejnych latach jej droga do KSZO prowadziła przez dwa kluby słowackie – Spisska Nova Ves i Slavia Bratysława oraz pierwszoligowy AZS Politechnika Gliwice.
Sportowemu rodzeństwu życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach polskiej i francuskiej ekstraklasy.


www.facebook.com/anastasia.trach

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *