Świąteczne warsztaty plastyczne

Galeria BWA Ostrowiec serdecznie zaprasza dzieci przedszkolne, szkolne i młodzież gimnazjalną na świąteczne warsztaty plastyczne DIY* (do it yourself – zrób to sam).
Coraz krótszy dzień, postępujący mróz i zapach igliwia zwiastują nadejście zimy oraz zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. W ten wyjątkowy czas mamy propozycję dla młodych artystów. Uczestnicy warsztatów poznają świąteczne zwyczaje oraz to, jakie symbole kryją się za potrawami, które znaleźć możemy na wigilijnym stole. Dzieci dowiedzą się w jaki sposób dawniej szykowano się na nadejście świąt, jakie obowiązywały zwyczaje, przesądy i potrawy, które tradycyjnie pojawiały się na świątecznie nakrytym stole.
Opowieściom towarzyszyć będą warsztaty plastyczne, podczas których ich uczestnicy wykonają własnoręcznie świąteczne choinki.
Na warsztaty zapraszamy grupy przedszkolne, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, jak również zorganizowane grupy rodzin z dziećmi.
Jednocześnie zachęcamy do obejrzenia wystawy Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej, prezentowanej w Galerii BWA Ostrowiec do końca grudnia 2018 r.
Grupy zainteresowane warsztatami zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 41 263 20 48.
Cena warsztatów: 7 zł / uczestnik

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *