Ważne zwycięstwo siatkarek KSZO. Awans w tabeli

Liga Siatkówki Kobiet. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? #Volley Wrocław 3:1 (18:25, 25:17, 25:19, 25:21).

KSZO: Wojtowicz 4, Geyko 4, Miros 14, Dorsman 9, Grzechnik 3, Słonecka 16, Kucińska (libero) oraz Rdzanek (libero), Trach 9 i Wołoszyn 1. Trener: Frantisek Bockay.

#Volley: Wers 11, Rasińska 16, Soter 5, Murek 17, Gajewska, Łozowska 10, Kuziak (libero) oraz Wołodko 2. Trener: Marek Solarewicz.

MVP: Paula Słonecka.

Sędziowali: Mirosław Beń ? Anna Banaś.

Widzów: 654.

Po czterech porażkach z rzędu w konfrontacji z wrocławiankami nasze siatkarki zafundowały nam przegrany pierwszy set. W drugim wrocławianki prowadziły już 5:3, ale wtedy znacznie lepiej zaczął grać cały zespół, i na przyjęciu, i w ataku. W konsekwencji pomarańczowo – czarne wygrały dość pewnie trzy kolejne partie i w pełni zasłużenie dopisały do swego dorobku komplet punktów.

W I secie do stanu 9:9 i 12:12 trwała wyrównana walka, ale później wrocławianki uzyskały kilka punktów przewagi, której nie zmarnowały. Pewnie serwowała Murek, a ataki kończyła Rasińska.

W II secie bohaterką była Anna Miros. Przy jej zagrywce KSZO odskoczył rywalkom od stanu 11:9 do 15:9 i później kontynuował już dobrą grę. Wrocławski #Volley popełniał tymczasem coraz więcej błędów, zwłaszcza na zagrywce, a jak nam mówiła po meczu świetnie znana w Ostrowcu Roksana Wers kto zagrywa, ten wygrywa.

III i IV set miały podobny przebieg. Rozpoczynały się od wysokiego prowadzenia KSZO. W III partii ostrowczanki prowadziły 5:0 i 10:2, z kolei w IV secie 6:2 i 13:5. Nasza drużyna dobrze serwowała, górowała w grze na siatce, a przede wszystkim kończyła ataki. Trener wrocławskich siatkarek Marek Solarewicz podkreślił znacznie większe doświadczenie siatkarek KSZO, które w pełni to wykorzystały na parkiecie. Wynik nie mógł być inny, zwłaszcza kiedy jego zespół popsuł aż 16 zagrywek.

Dobra partię w naszym teamie rozgrywała Paula Słonecka, która uznana została najlepszą zawodniczką meczu. Po meczu powiedziała, że to zasługa całej drużyny. My podkreślić chcemy znacznie pewniejszą grę w ataku Anastasii Trach, a także niezwykle skuteczną w ważnych fragmentach meczu Svietłany Dorsman i kapitan, Anny Miros. Liczymy też na to, że ta wygrana pozwoli uwierzyć podopiecznym Frantiska Bockaya w swój potencjał i możliwości i po serii porażek odbudować morale drużyny.

Słowacki szkoleniowiec KSZO zauważył, że kluczem do wygranej było znacznie lepsze przyjęcie, ale przed drużyną wciąż jeszcze sporo pracy. Ostrowieckie siatkarki po serii meczów rozgrywanych co trzeci dzień otrzymały dwa dni wolnego. Mamy nadzieję, że dobrze przygotują się do kolejnego meczu w Bydgoszczy z Pałacem i zagrają w pełnym składzie, bo w meczu z #Volleyem kontuzji nabawiła się Anna Grzechnik.

6 thoughts on “Ważne zwycięstwo siatkarek KSZO. Awans w tabeli

• 01/12/2018 at 21:07

Brawo dziewczyny!!! Pokazały klasę, choć wybitnego meczu nie zagrały, ale zwycięzców się nie sądzi.
    P.S Gdzie ten typ co pisał żeby wycofać drużynę z ligi?

• 01/12/2018 at 21:11

Chciałbym pogratulować dziewczynom zwycięstwa ,wreszcie pokazały wolę walki bo nie załamały się po pierwszym przegranym secie , spokój i wiarę w zwycięstwo .Poprzednio napisałem trochę krytycznych słów ale to tylko z tego że leży mi na sercu dobro ostrowieckiego sportu a zwłaszcza siatkówki bo gra w najwyższej klasie rozgrywkowej jest doskonałą promocją dla miasta i stanowi o tym ,że Ostrowiec nie jest kompletną prowincją i tzw .zadupiem w którym nie ma nic .

• 02/12/2018 at 02:49

brawo dla calej druzyny 🙂

• 03/12/2018 at 15:52

Grała i to bardzo dobrze. Zapraszam 12 grudnia na mecz to zobaczysz o ile trener da jej szansę 🙂