Nowy sprzęt medyczny dla pogotowia ratunkowego

W minionym tygodniu prezydent Jarosław Górczyński przekazał na ręce Danuty Barańskiej- kierownik Pogotowia Ratunkowego do spraw medycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim, sprzęt medyczny niezbędny do ratowania ludzkiego życia i zdrowia.
Zakup w postaci toreb medycznych, ampulariów, noszy płachtowych sfinansowany został ze środków Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w formie dotacji celowej na mocy porozumienia, jakie zawarła Gmina ze Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-Wasza praca jest niezwykle odpowiedzialna i trudna. Chciałbym oczywiście, żebyście jak najmniej musieli korzystać z tego sprzętu, jednak życie pokazuje, że wezwań do osób chorych jest bardzo dużo. Serdecznie dziękuję pracownikom naszego pogotowia za trud i zaangażowanie. Na was zawsze można liczyć- powiedział prezydent.
? Torby ratunkowe używane są niejednokrotnie po kilkanaście razy dziennie i szybko się zużywają ? mówi kierownik Pogotowia Ratunkowego do spraw medycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Danuta Barańska. ? Z kolei miękkie nosze mogą być stosowane w blokach kilkupiętrowych, tam gdzie nie ma wind. Nam to bardzo ułatwia pracę. Serdecznie dziękujemy za ten prezent – powiedziała Danuta Barańska.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *