W ?Etiudzie? na muzyczną nutę

W piątek 7 grudnia br., w Kinie ?Etiuda? startują XIX Ostrowieckie Spotkania Filmowe.
Imprezę wspiera medialnie Gazeta Ostrowiecka. Na pierwszy ogień zobaczymy dwa megahity: ?Bohemian Rhapsody? oraz ?Narodziny gwiazdy?.
W tym roku motywem przewodnim wydarzenia, które ściąga co roku sporą grupę kinomanów, jest muzyka. Nie ma się więc co dziwić, że zobaczymy ?Bohemian Rhapsody? niezwykłą opowieść o powstałym w latach 70. XX wieku zespole Queen i jego frontmanie Freddiem Mercurym. Film ukazuje błyskotliwą karierę grupy, która dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspięła się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury?ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Film ?Bohemian Rhapsody? zaczyna się od legendarnego występu Queen na Live Aid ? jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych lat osiemdziesiątych.
Z kolei w filmie ?Narodziny gwiazdy? dwie gwiazdy Bradley Cooper i Lady Gaga łączą swoje talenty, aby przedstawić żywiołową i pełną namiętności opowieść o Jacku i Ally, dwóch artystycznych duszach, które doskonale się rozumieją zarówno na scenie, jak i w życiu. Odbywają oni skomplikowaną podróż, odkrywając piękno i smutek związane z walką o przetrwanie związku. Cooper wciela się w postać doświadczonego muzyka Jacksona Maine?a, który odkrywa nieznaną nikomu piosenkarkę Ally i się w niej zakochuje. Ally nie wierzyła, że uda jej się jeszcze osiągnąć sukces w branży muzycznej, dopóki nie spotkała Jacka, który natychmiast dostrzega jej wrodzony talent.
W kolejnym tygodniu w ramach XIX Ostrowieckich Spotkań Filmowych zobaczymy jeszcze: ?Fugę?, ?Zimną wojnę? i ?Lato?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *