Projekt uczniów ?Chreptowicza? doceniony na Ogólnopolskim Kongresie IDEATHON 2018

W ubiegłym tygodniu na Ogólnopolskim Kongresie Młodzieży IDEATHON odbywającym się w Oranżerii Pałacu Króla Jana III  grupa uczniów z ostrowieckiego ?Chreptowicza?  z sukcesem zaprezentowała  autorski projekt kulturalny.

Szkolna drużyna w składzie: Natalia Kuziemka, Julia Łata, Katarzyna Pacholczak, Zuzanna Łakomiec, Gaia Maluha, Kacper Artykiewicz  oraz Filip Płatek  zajęła  II miejsce w kategorii „Kultura”.   W ogólnopolskim projekcie zorganizowanym  przez Stowarzyszenie na rzecz powołania Rady Młodzieży RP  wzięło  udział ponad 200 młodych ludzi,  którzy opracowali propozycje programów społecznych, stanowiące odpowiedź na wyzwania zidentyfikowane w różnych obszarach polityki młodzieżowej.

? Pomysł, jaki my zaprezentowaliśmy w formie wizualizacji , dotyczył stworzenia International Culture Center, które umożliwiłoby mieszkańcom miast powiatowych nawiązywanie kontaktów międynarodowych oraz przyczyniłoby się do rozwoju kulturalnego  poprzez zajęcia związane ze sztuką, teatrem czy też językami obcymi ? mówi Katarzyna Pacholczak z klasy drugiej w LO nr II.

Projekt społeczny ?Ideathon? realizowany pod patronatem honorowym  Ministra Edukacji Narodowej i przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej  zorganizowany został w ramach projektu opracowania Założeń do Strategii Państwa dla Młodzieży. Udział w takim wydarzeniu i zdobycie II miejsca spośród 40 najlepszych projektów w kraju to dla uczniów LO nr II im. Joachima Chreptowicza wielkie wyróżnienie, tym bardziej że byli jedynymi reprezentantami powiatu ostrowieckiego.  Dodatkowo, dla Julii Łaty jako radnej Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, to szczególnie cenne doświadczenie.

 

– Uczestnictwo w takim przedsięwzięciu ukierunkowanym na zaangażowanie w rozwój społeczeństwa obywatelskiego na pewno zaowocuje w działaniach, jakie będę podejmować na rzecz młodzieży naszego regionu ? mówi Julia Łata, uczennica klasy drugiej w LO Nr II. – Wiedzę i doświadczenie, które miałam okazję tam zdobyć, zamierzam wykorzystać w pracach Młodzieżowego Sejmiku. Mam nadzieję, że dzięki temu zaproponowane inicjatywy okażą się dla młodych ludzi atrakcyjne, zaś realizacja zaproponowanych  pomysłów możliwa do wykonania.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *