Na 15-lecie GUMP-a. Sportowy weekend dla ostrowczan

Zachęcamy aktywnych mieszkańców Ostrowca i okolicy do wzięcia udziału w zawodach Sportowy Weekend Ostrowca, która odbędzie się w dniach 15 i 16 grudnia w hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu.
W pierwszym dniu imprezy, a więc w sobotę 15 grudnia, rozegrany zostanie turniej halowej piłki nożnej w kategorii open. W turnieju będą brały udział zespoły minimum pięcioosobowe (4 plus bramkarz). Mecze sędziować będzie były reprezentant Polski, wychowanek KSZO Ostrowiec, a obecnie trener SMS Ostrowiec Rafał Lasocki oraz niezwykle ceniony w Ostrowcu były piłkarz i szkoleniowiec KSZO, także trener SMS Tadeusz Krawiec. Turniej rozpocznie się o godz. 11.
Na niedzielę, 16 grudnia, również od godz. 11, organizatorzy zaplanowali równolegle dwa siatkarskie turnieje. Pierwszy w kategorii open kobiet i mężczyzn i drugi dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych. Zespoły będą rywalizować w sześcioosobowych składach. W przerwie siatkarskich zmagań ok. godz. 14 odbędzie się turniej Strongmen w kategorii szkół średnich. Kilka ciekawych konkurencji siłowo-wytrzymałościowych pozwoli wyłonić najsilniejszego sportsmena w tej kategorii wiekowej.
Głównym organizatorem imprezy jest UKS GUMP, który pozyskał środki na organizację z Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, Fitness Klub Centrum, Stowarzyszenie Szkoła Mistrzów. Zgłoszenia należy dokonywać osobiście w siedzibie Fitness Klubu Centrum na osiedlu Słonecznym 14 do 13 grudnia, a druk zgłoszenia pobrać ze strony internetowej www.fitnessklubcentrum.pl.

Szczegółowy harmonogram rozgrywek zostanie przedstawiony 14 grudnia.
Cała impreza została zainicjowana przez Jerzego Pacholczaka, który od lat pełni rolę trenera i sekretarza klubu UKS GUMP.
-Te zawody zbiegają się z niezwykle ważną datą, bowiem nasz UKS GUMP obchodzić będzie swoje 15- lecie ? mówi J.Pacholczak. -Wychowaliśmy wiele siatkarskich pokoleń i wierzymy, że męska siatkówka będzie w Ostrowcu dalej funkcjonować. Ze swojej strony obiecuję, że to nie ostatnia tego typu impreza sportowa organizowana wspólnie, bo wiem jak duże są potrzeby mieszkańców naszego miasta do tego typu działań.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *