Szczypiorniści KSZO stracili ważne punkty w Radomiu

I liga piłki ręcznej. Grupa C. *KS Uniwersytet Radom – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 30:23 (13:13).

KS Uniwersytet: Markowski 1, Hernik, Sulima – Kiraga 6,Kubajka 6, Rojek 6, Banaczek 3, Kowalczyk 3, Pawelec 3, Stanik 2, Socha,Stępniewski, Wasik, Maszczyński. Trener: Mariusz Gryla.

Kary: 10 min. Karne: 6/8.

KSZO: Piątkowski, Kijewski, Baran – Telka 7, Grabowski 5,Jeżyna 5, Pawlik 3, Włoskiewicz 2, Bysiak, Chmielewski, Granat, Hubka, Kogutowicz, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 10 min. Karne: 3/5.

Sędziowali: Paweł Piątek – Maciej Szestakow. Widzów: 150.

Szczypiorniści KSZO przegrali w Radomiu arcyważny dla układu sił w dolnych rejonach tabeli mecz w Radomiu. To był ich ostatni występ ligowy w tym roku. Z pewnością przyjdzie czas na podsumowanie pierwszej rundy, którą piłkarze ręczni KSZO z trzema zwycięstwami zakończyli na 10 miejscu, ale jest już pewne, że w przerwie świąteczno-noworocznej będą mieli nad czym myśleć zanim 26 stycznia rozpocznie się druga runda…

Nasz zespół konfrontację z radomskimi akademikami rozpoczął fatalnie, przegrywając po 5 min. 0:4. Co prawda do 20 min. utrzymywała się trzybramkowa strata do radomskiej siódemki, ale pomarańczowo-czarni zdołali jednak się otrząsnąć i skutecznie zagrać w końcówce I połowy. W 25 min. mieli już tylko jedną bramkę straty, a na przerwę schodzili remisując.

Kiedy po wznowieniu gry podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego w 35 min. wyszli na prowadzenie 16:15 wydawało się, że mają ten mecz pod kontrolą. Niestety, kluczowe dla wyniku spotkania okazały się minuty między 40,a 45. W ciągu tych 5 min. nasz zespół zdobył zaledwie 1 bramkę, a rywale 4. W ostatnich minutach meczu nie tylko, że nie udało się odrobić kilkubramkowej straty, ale nasza drużyna popełniała fatalne błędy i w efekcie zakończyła mecz siedmiobramkową porażką.

KSZO Odlewnia dziękuje Gminie Ostrowiec Świętokrzyski za wsparcie finansowe klubu przekazywane w ramach promocji miasta poprzez sport – piłkę ręczną oraz dotacje na upowszechnienie piłki ręcznej.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Szczypiorniści KSZO stracili ważne punkty w Radomiu

 • 9 grudnia 2018 at 09:21
  Permalink

  Najwyższy czas zatrudnić jakiegoś trenera,bo bez niego jak widać jest ciężko.Proponuje zrobić to zaraz żeby nie było za późno!

  Reply
  • 9 grudnia 2018 at 09:44
   Permalink

   Trudno się z Tobą nie zgodzić, potrzeba zmiany trenera, bo inaczej będzie spadek do II ligi, ale czy Pan Prezes tak postąpi?

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *