Szczypiorniści KSZO stracili ważne punkty w Radomiu

I liga piłki ręcznej. Grupa C. *KS Uniwersytet Radom ? KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 30:23 (13:13).

KS Uniwersytet: Markowski 1, Hernik, Sulima – Kiraga 6,Kubajka 6, Rojek 6, Banaczek 3, Kowalczyk 3, Pawelec 3, Stanik 2, Socha,Stępniewski, Wasik, Maszczyński. Trener: Mariusz Gryla.

Kary: 10 min. Karne: 6/8.

KSZO: Piątkowski, Kijewski, Baran ? Telka 7, Grabowski 5,Jeżyna 5, Pawlik 3, Włoskiewicz 2, Bysiak, Chmielewski, Granat, Hubka, Kogutowicz, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 10 min. Karne: 3/5.

Sędziowali: Paweł Piątek ? Maciej Szestakow. Widzów: 150.

Szczypiorniści KSZO przegrali w Radomiu arcyważny dla układu sił w dolnych rejonach tabeli mecz w Radomiu. To był ich ostatni występ ligowy w tym roku. Z pewnością przyjdzie czas na podsumowanie pierwszej rundy, którą piłkarze ręczni KSZO z trzema zwycięstwami zakończyli na 10 miejscu, ale jest już pewne, że w przerwie świąteczno-noworocznej będą mieli nad czym myśleć zanim 26 stycznia rozpocznie się druga runda?

Nasz zespół konfrontację z radomskimi akademikami rozpoczął fatalnie, przegrywając po 5 min. 0:4. Co prawda do 20 min. utrzymywała się trzybramkowa strata do radomskiej siódemki, ale pomarańczowo-czarni zdołali jednak się otrząsnąć i skutecznie zagrać w końcówce I połowy. W 25 min. mieli już tylko jedną bramkę straty, a na przerwę schodzili remisując.

Kiedy po wznowieniu gry podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego w 35 min. wyszli na prowadzenie 16:15 wydawało się, że mają ten mecz pod kontrolą. Niestety, kluczowe dla wyniku spotkania okazały się minuty między 40,a 45. W ciągu tych 5 min. nasz zespół zdobył zaledwie 1 bramkę, a rywale 4. W ostatnich minutach meczu nie tylko, że nie udało się odrobić kilkubramkowej straty, ale nasza drużyna popełniała fatalne błędy i w efekcie zakończyła mecz siedmiobramkową porażką.

KSZO Odlewnia dziękuje Gminie Ostrowiec Świętokrzyski za wsparcie finansowe klubu przekazywane w ramach promocji miasta poprzez sport ? piłkę ręczną oraz dotacje na upowszechnienie piłki ręcznej.