Co to za tablet? Nie daj się oszukać!

Organizatorzy pokazów garnków, czy wspaniałej pościeli prześcigają się w sposobach, aby zwabić na nie osoby, które już nie tak łatwo ulegają nachalnym namowom.

Ostatnio bardzo modne stało się proponowanie za uczestnictwo w takich prezentacjach różnego typu prezentów. Jednym z najpopularniejszych oferowanych gadżetów stał się ?tablet?, który jest nim tylko z nazwy.
?LCD Writing Tablet?, bo o nim mowa, to tabliczka (z ang. tablet), do elektrycznego pisania. Przy pomocy rysika można na niej pisać czy rysować, a potem przyciskiem czyścić ekran. Urządzenie to nie ma nic wspólnego z korzystaniem z Internetu lub elektroniką. Ów ?tablet? można nabyć nawet za 20 zł.

Przy każdych zakupach musimy zachować zdrowy rozsądek- mówi Marek Osmala, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprzedawca i reklama nas zachęcają, niestety nie zawsze do końca mówiąc prawdę. Jeżeli już się zdecydujemy iść na taki pokaz, to musimy mieć świadomość i wiedzę, że mamy prawo w ciągu czternastu dni zrezygnować z takowego zakupu. Bez względu na to, co by tam nie mówiono.
Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta akcentuje, że odstąpienia od umowy należy dokonać na piśmie, a nie drogą telefoniczną.

Nie chodzimy na pokazy, aby uniknąć kłopotów, nie zawieramy umów przez telefon, jak ktoś do nas dzwoni, a także nie zawieramy umów prądu i gazu, jeśli ktoś nas odwiedza w domach- takie wskazówki przekazuje nam Marek Osmala.
Wyjaśnia on nam także, że nikt nie ma prawa straszyć, albo wyciągać konsekwencji wówczas, iż mimo deklaracji na ten, czy inny pokaz się nie stawiliśmy.

Nie mamy obowiązku stawiać się na takie pokazy, nawet jak zadeklarowaliśmy chęć, czy otrzymaliśmy zaproszenie. Liczę, że jeszcze trochę czasu upłynie i w ogóle ludzie przestaną chodzić na takie pokazy, dając się nabierać na prezenty, czy pseudo badania lekarskie – mówi Rzecznik Praw Konsumenta.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *