Wójt z najniższymi zarobkami w Polsce

Radni bałtowscy na sesji podjęli uchwałę w sprawie ustalenia stawki wynagrodzenia dla wójta Huberta Żądło.
Członkowie klubu ?Bałtowski Przełom?, którzy mają większość w Radzie, złożyli wniosek o obniżenie wynagrodzenia włodarzowi gminy. Zarobek wójtów w gminach zamieszkałych do 15 tys. mieszkańców waha się 3.400 -4.700 brutto. Do pensji doliczany jest dodatek funkcyjny w kwocie do 1.900 zł oraz dodatek specjalny, nieprzekraczający 40 proc. łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.
H. Żądło według przyjętej uchwały będzie zarabiał 4811 zł brutto, z dodatkiem funkcyjnym 100 zł i specjalnym 21 proc., tj. 756 zł oraz 13 proc. wynagrodzenia zasadniczego, tj. 455 zł. Radni opozycyjni klubu ?Przyjazna gmina? uważali, że pensja wójta powinna pozostać na dotychczasowym poziomie. W efekcie uchwałę przyjęto 11 głosami za i 4 przeciw. Radni klubu ?Przyjazna gmina? uważają, że to niesprawiedliwe, zaś radni z ?Bałtowskiego przełomu? zapewniają, że jeśli wójt wykaże się działaniami rozwijającymi gminę, po kilku miesiącach powrócą do dyskusji nad uchwałą. Wójt H. Żądło uważa, że to kolejne działanie próbujące zniechęcić go do pracy.
-Jest to dalszy element działań zmierzających do zniechęcenia mnie do pracy samorządowej. Wcześniej próbowano mnie wyeliminować w sposób brutalny różnymi sytuacjami. Nie udało się, więc teraz najniższym uposażeniem włodarza gminy, które wynosi ponad 3.300 zł ?do ręki?. Jest to niesprawiedliwe, gdyż wiadomo, że włodarz reprezentujący gminę często musi angażować własne środki, chociażby w akcje charytatywne, lecz z pewnością się nie zniechęcam. Mieszkańcy znają mnie i wiedzą, że nadal będę pracował na ich rzecz i rozwój gminy Bałtów – komentował sytuację H. Żądło.
Zarobki wójta Bałtowa są najniższe w porównaniu z innymi włodarzami w Polsce.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Wójt z najniższymi zarobkami w Polsce

 • 28 grudnia 2018 at 19:41
  Permalink

  Sesja rady gminy dostępna jest online https://www.youtube.com/watch?v=AQEX1zHaRRc
  Wstyd, że wójt zarobi 3300 zł netto a Pani skarbnik i sekretarz dużo więcej (5331 i 6339 brutto – dane zostały opublikowane w materiale https://youtu.be/AQEX1zHaRRc?t=6852 ).
  Prowadzenie obrad przez niezbyt przygotowanego i kompetentnego przewodniczącego to inna sprawa. Kiedyś wszystko przechodziło ale teraz można się przyjrzeć i posłuchać – wstyd.

  Reply
 • 29 grudnia 2018 at 20:01
  Permalink

  No taaaaak! Wójt musi zarabiać więcej, ponieważ musi brać udział w akcjach charytatywnych! Panie wójcie, wstydziłby się Pan nawet tak mówić! Biedna wdowa ostatni grosz dała, a Panu trzeba więcej, żeby na akcje charytatywne było… myślałby kto

  A jak mi nie płacą dużo, to mam nie brać udział w zbiórkach na dzieci?! Wstyd!

  Reply
 • 29 grudnia 2018 at 21:08
  Permalink

  Hubert nie jest od nich to łup go po kieszeni. Dla swoich nie byli tak skąpi. Ile poprzednio zarabiał wójt? A sobie nie obniżyli?

  Reply
 • 5 stycznia 2019 at 20:19
  Permalink

  W koncu ktos pomyslal. Bardzo mądrzy ludzie w tym Baltowie. Ta praca to jest rodzaj Pracy Spolecznej. Powinna byc scisle powiazana z wynikami tej pracy. To nie koryto, do ktorego sie mozna dorwac i nachapac, dopoki kijem nie odpedza. To powinien byc wzorzec dla wszyskich politykow, na kazdym szczeblu w tym kraju. To nie jest jakis tam biznes, to jest Praca Spoleczna. Jesli komus sie nie podoba to niech otworzy jakis biznes, wolna droga. Zarzadzanie Dobrem Spolecznym nie jest biznesem, dla politykow, prezydentow, wojtow, czy innych dzialaczy spolecznych, zwlaszcza tych z wyboru. Oni wybierani sa na te stanowiska poniewaz twierdza ze potrafia dla danego Miasta, czy Gminy, danej Spolecznosci zarabiac, rozwijac te Miasta, czy Gminy, czy nawet Panstwo wlacznie. Powinni zaczynac od najnizszej krajowej, a najlepiej od najnizszej emerytury krajowej. A jeszcze lepiej od samych diet. Dopiero po zweryfikowaniu ich pracy, powinni dostawac premie uznaniowa i stawke na ktora zasluzyli, wypracowali. Stosownie do wynikow w liczbach. To co jest obecnie, jest chore, startuje sie z gornej polki i zwykle sromotnie spada na zbity pysk w nieslawie. Baltow pokazal wzorzec jak powinno byc. Buduje sie od fundamentow, a jescze wczesniej od zgromadzenia srodkow i matrialow na budowe. Pozwolenia sobie odpuszcze, bo mowimy o juz wybranych. Brawo Baltow. Jesli umie robic biiznes, chce to robic, dla Baltowa, dla Kraju, to niech wyyyyykarze co potrafi. Jeszcze pola nie zaoral, a juz chce zbierac? Baltowie jestes Nadzieja Tego Kraju! Wielkie, Wielkie Brawa. A motywacji to niech se pan poszuka w swoim programie z ktorym pan startowal. Baltowie Rosnij w Chwale.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *