Na dyrektora szpitala czekają radni i… taczki!

Radni miejscy, zaniepokojeni sytuacją wokół ostrowieckiego szpitala, chcą, aby na kolejną sesję stawił się dyrektor placówki Rafał Lipiec.
O dziwo, z takim wnioskiem, który spodobał się innym, wystąpił radny PiS Karol Wójcik. Inny radny Włodzimierz Sajda zapowiada, że zgłosiła się do niego grupa mieszkańców gotowa wywieźć dyrektora ZOZ-u na taczkach.
-To pierwszy w historii szpitala przypadek, kiedy strata jest na tak wysokim poziomie – mówił radny Karol Wójcik. To może wpłynąć na likwidację placówki. Powołany na stanowisko dyrektora Rafał Lipiec nie miał przygotowania w zarządzaniu tak dużą placówką. W pięćdziesięcioletniej historii szpitala nie było też takiej sytuacji, w której dyrektor próbowałby pozostać na stanowisku na siłę mimo, że organ tworzący postanowił się z nim rozstać. Cała sprawa z odwołaniem dyrektora ma podłoże merytoryczne i nie ma nic, a nic wspólnego z polityką. Jako radny, któremu na sercu leży bezpieczeństwo, zdrowie i życie mieszkańców, proszę Przewodniczącą o zaproszenie na kolejną sesję dyrektora szpitala, aby mógł odpowiedzieć na nasze pytania.
Temat podjął również radny Włodzimierz Sajda, który uczestniczył w sesji w Starachowicach, podczas której nie wyrażono zgody na odwołanie dyrektora, który równocześnie jest radnym tego miasta.
-To co wyprawiał radny Lipiec w Starachowicach, przechodzi ludzkie pojęcie- mówił radny Włodzimierz Sajda. Jak można ubliżać tak kobiecie, która jest starostą ostrowieckim. To bezczelny człowiek, który kłamał na każdym kroku.
Zdaniem radnego Włodzimierza Sajdy zwróciła się do niego grupa mieszkańców, którzy gotowi są wywieźć dyrektora z ostrowieckiego szpitala na taczkach.
-Przed moim blokiem pojawiła się czterdziestoosobowa grupa mieszkańców, którzy są zatroskani sytuacją ostrowieckiego szpitala. Podjęli oni decyzję, że jeżeli dyrektor nie odejdzie, to mają na niego dorożkę z jednym kółkiem- mówił radny Włodzimierz Sajda.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *