Nie wiadomo, dlaczego uciekał

W dniu 1 stycznia 2019 r. staszowscy policjanci podjęli pościg za kierującym peugeotem, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał drogą wojewódzką nr 757. Ok. godz. 20 do pościgu przyłączyli się policjanci z opatowskiej jednostki.
-Opatowscy policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującego w miejscowości Marcinkowice ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Kierujący francuskim autem z dużą prędkością ominął policyjny radiowóz i uciekał w kierunku Opatowa. Pościg ulicami miasta prowadzili już zarówno policjanci ze Staszowa, jak i z miejscowej jednostki. Uciekający popełnił szereg wykroczeń, nie stosując się zarówno do znaków poziomych, jak i pionowych, wyprzedając inne pojazdy w miejscach niedozwolonych. W czasie ucieczki doprowadził do zderzenia z radiowozem, po czym został zatrzymany.
Uciekinierem okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego. Badanie alkomatem wykazało, że jest trzeźwy. Kierującemu pobrana została krew do badań na obecność narkotyków, gdyż w czasie zatrzymania był bardzo pobudzony.
21-latek stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co jest zagrożone karą do lat 5 pozbawienia wolności. Ponadto przed sądem odpowie za popełnione wykroczenia drogowe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *