Kamil Zieliński trenuje z Rafałem Majką

Nasz świetny kolarz Kamil Zieliński, ścigający się w ekipie Team Hurom, przebywa obecnie na kolejnym zgrupowaniu na Majorce.
-Klub zdecydował, że nie ma warunków w kraju do należytego przygotowania się do sezonu, bo albo pada śnieg, albo deszcz, i wysłał mnie wraz z Jakubem Kaczmarkiem na Majorkę ? relacjonował nam z z pięknej wysypy Balearów Kamil Zieliński. ?Spotkaliśmy tu dwójkę kolarzy Bora Hansgrohe, Rafała Majkę i Cesare Benedettiego i wspólnie z nimi szlifujemy formę.
Jak się okazało, pogoda na Majorce też nie rozpieszcza kolarzy. Temperatury sięgają od 8 do 14 stopni Celsjusza, ale występują też częste opady.


Przypomnijmy, że Kamil Zieliński w nowym sezonie nadal będzie liderem grupy Hurom. Zespół został zgłoszony do III dywizji Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Od początku funkcjonowania Teamu Hurom kręci w nim Emanuel Piaskowy, który już trzeci sezon będzie naszym kolarzem na góry. Wraz ze mną start w Tour de Pologne zaliczył już w barwach reprezentacji Polski Jakub Kaczmarek. W składzie na 2019 rok zagości także Mariusz Gąsiorowski, który jako stażysta wspierał nasz zespół podczas Post- Nord Danmark Rundt. W kategorii elity pojawi się pięciu nowych zawodników: Karol Domagalski, Adrian Kurek, Artur Detko, Patryk Kostecki oraz Tobiasz Pawlak. Dyrektorami sportowymi grupy będą Andrzej Domin, Marcin Lewandowski, Mirosław Kostro oraz Wojciech Pawlak.
Team Hurom będzie startować we wszystkich najważniejszych wyścigach w Polsce, ale w planach mamy również rywalizację na wyścigach we Francji, Czechach, na Węgrzech, w Turcji i Portugalii. Sezon rozpocznie daleko do Polski, a dokładniej w Korei Południowej, w której jedna z firm współpracuje z firmą Hurom.
Kamil chce w tym roku jak najlepiej przygotować się do startu w Tour de Pologne i pokusić się w narodowym wyścigu o spektakularny sukces.

Mallorca

Opublikowany przez Kamil Zieliński Wtorek, 22 stycznia 2019

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *