Fantastyczne osiągnięcia zawodników ostrowieckiego „Black&White”

Gdyby fitness i kulturystyka były dyscyplinami olimpijskimi i gdyby osiągnięcia zawodników naszego klubu były zaliczane do prowadzonej przez ministerstwo sportu klasyfikacji sportu młodzieżowego, to Ostrowiec Świętokrzyski z pewnością znalazłby się w samej czołówce najbardziej usportowionych klubów w Polsce.
Rok 2018 był najbardziej udanym sezonem startowym w całej historii klubu „Black&White”, którego powstanie datuje się na 1995 rok. Jeszcze przed 10 laty zawodnicy i zawodniczki klubu nie byli praktycznie znani na zawodach krajowych, a o rywalizacji i współzawodnictwie międzynarodowym mogli jedynie pomarzyć. Jednak wieloletnia wytrwała, cierpliwa, systematyczna i ukierunkowana praca zarządu klubu oraz sztabu szkoleniowego zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi prowadzi co roku do kolejnych coraz obfitszych sukcesów każdego kolejnego roku.
-W minionym roku, łącznie w zawodach co najmniej na szczeblu ogólnopolskim, wystartowało 127 licencjonowanych sportowców „Black&White”, a dokładnie 46 dzieci, 32 juniorów i 49 seniorów. W rywalizacji międzynarodowej w 2018 roku reprezentanci ostrowieckiego „Black&White” zdobyli łącznie rekordową ilość aż 137 medali – 45 złotych, 48 srebrnych i 44 brązowe! W najważniejszych imprezach, czyli mistrzostwach świata i Europy wywalczyli 17 medali: 7 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych – komentuje prezes klubu i trener, Grzegorz Kępa.
W tym gronie znaleźli się:

*Natalia Czajkowska w bikini fitness 162cm – 3 złote: MŚ Seniorek, MŚ Juniorek do 19 lat, MŚ Juniorek Overall *Nikoletta Sularz w wellness fitness 163cm – 1 złoty ME Seniorek, 1 srebrny MŚ Juniorek, 1 brązowy ME Seniorek Overall *Katarzyna Boik w bikini fitness 40-44 lat – 1 złoty ME Masters i 1 brązowy ME Masters Overall *Aleksandra Kępa w fitness gimnastycznym +163cm – 1 srebrny ME Seniorek *Natalia Bugajska w fitness dzieci – 1 brązowy ME Dzieci *Adrian Długokęcki w fitness plażowym 170cm – 1 złoty w ME Seniorów i 1 srebrny w ME Seniorów Overall *Piotr Piechowiak w parach – 1 złoty w ME Seniorów *Piotr Zieliński w fitness plażowym 179 cm – 1 srebrny w ME Seniorów i 1 brązowy w MŚ Seniorów *Dominik Jewiak w fitness gimnastycznym juniorów – 1 brązowy w ME Juniorów * Rafał Frydrychowicz w kulturystyce klasycznej 40-44 lat – 1 brązowy w ME Masters.


-Okazuje się, że wszyscy sportowcy wszystkich klubów i dyscyplin (olimpijskich i nieolimpijskich) naszego województwa zgromadzili w 2018 roku łącznie 30 medali, ale aż 10 z nich dorzucili zawodnicy klubu „Black&White” Ostrowiec – mówi Grzegorz Kępa. -Gdyby liczone były osiągnięcia dzieci i weteranów oraz medale zdobywane w kategoriach Overall ogólna liczba medali w koszyku województwa świętokrzyskiego zwiększyłaby się o dodatkowe 7 medali. Zawodnicy „Black&White” byli w 2018 roku jedynymi sportowcami z Ostrowca Świętokrzyskiego zdobywającymi medale na zawodach najwyższej rangi czyli Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Stanowi to oczywiście wspaniałą promocję naszego miasta nie tylko w kraju, ale również za granicą (Chiny, Ekwador, RPA, Brazylia, Dominikana, Kanada, Grecja, Malta, Serbia, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Luksemburg, Słowacja, Czechy, Rumunia, Austria, Finlandia). Zawodniczki i zawodnicy z „Black&White” Ostrowiec Świętokrzyski wystartowali w 2018 roku w rekordowej ilości 41 imprez międzynarodowych, z czego 30 to zawody dla amatorów (133 medale), a 11 dla zawodowców (4 medale).
Jak podkreśla Grzegorz Kępa, w 2018 roku po raz drugi IFBB prowadziła Ranking Pucharu Świata Amatorów. W pierwszych „10” w swoich dyscyplinach zostało sklasyfikowanych 5 sportowców naszego klubu: Nikoletta Sularz wygrała rywalizację Pucharu Świata w wellness fitness, Karol Kasprzyk zdobył Puchar Świata wśród kulturystów klasycznych, a tuż za jego plecami w tej samej dyscyplinie znalazł się Mariusz Żaba. Piotr Zieliński zajął drugie miejsce w rankingu fitness plażowego, natomiast Aleksandra Kępa została sklasyfikowana na 6 miejscu w fitness gimnastycznym.
Indywidualnie najwięcej medali tylko w samej rywalizacji międzynarodowej zgromadzili: Mariusz Żaba 17 (7 złotych –7 srebrnych – 3 brązowe), Karol Kasprzyk 15 (4–8–3), Nikoletta Sularz 14 (4– 6– 4), Piotr Zieliński 13 (6–5–2) oraz Adam Piwko 10 (4-3-3).
-Dokonaliśmy czegoś nieprawdopodobnego, wręcz niemożliwego – ocenia Grzegorz Kępa. -Kiedy w 1995 roku zawiązywaliśmy klub nie spodziewałem się, że kiedykolwiek zdołamy przebić się nie tylko do krajowej, ale i światowej czołówki. Myślę, że to co osiągnęli nasi zawodnicy i zawodniczki w 2018 roku jest już nie do pobicia i nie do powtórzenia, choć dotychczas z roku na rok udawało nam się znacząco wzbogacać dorobek medalowy. Oczywiście, cały nasz team będzie mocno pracował w 2019 roku, aby nadal godnie reprezentować i promować Ostrowiec. Życzyłbym sobie jednak, aby nasi sportowcy zostali bardziej dostrzeżeni i docenieni za swoje nieprzeciętne osiągnięcia, aby mogli również czuć się prawdziwymi sportowcami. Nie jesteśmy bowiem w stanie już bardziej udowodniać swojej wartości sportowej, niż poprzez wyniki na najwyższym, światowym poziomie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *