Fantastyczne osiągnięcia zawodników ostrowieckiego ?Black&White?

Gdyby fitness i kulturystyka były dyscyplinami olimpijskimi i gdyby osiągnięcia zawodników naszego klubu były zaliczane do prowadzonej przez ministerstwo sportu klasyfikacji sportu młodzieżowego, to Ostrowiec Świętokrzyski z pewnością znalazłby się w samej czołówce najbardziej usportowionych klubów w Polsce.
Rok 2018 był najbardziej udanym sezonem startowym w całej historii klubu ?Black&White?, którego powstanie datuje się na 1995 rok. Jeszcze przed 10 laty zawodnicy i zawodniczki klubu nie byli praktycznie znani na zawodach krajowych, a o rywalizacji i współzawodnictwie międzynarodowym mogli jedynie pomarzyć. Jednak wieloletnia wytrwała, cierpliwa, systematyczna i ukierunkowana praca zarządu klubu oraz sztabu szkoleniowego zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi prowadzi co roku do kolejnych coraz obfitszych sukcesów każdego kolejnego roku.
-W minionym roku, łącznie w zawodach co najmniej na szczeblu ogólnopolskim, wystartowało 127 licencjonowanych sportowców ?Black&White?, a dokładnie 46 dzieci, 32 juniorów i 49 seniorów. W rywalizacji międzynarodowej w 2018 roku reprezentanci ostrowieckiego ?Black&White? zdobyli łącznie rekordową ilość aż 137 medali – 45 złotych, 48 srebrnych i 44 brązowe! W najważniejszych imprezach, czyli mistrzostwach świata i Europy wywalczyli 17 medali: 7 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych ? komentuje prezes klubu i trener, Grzegorz Kępa.
W tym gronie znaleźli się:

*Natalia Czajkowska w bikini fitness 162cm ? 3 złote: MŚ Seniorek, MŚ Juniorek do 19 lat, MŚ Juniorek Overall *Nikoletta Sularz w wellness fitness 163cm ? 1 złoty ME Seniorek, 1 srebrny MŚ Juniorek, 1 brązowy ME Seniorek Overall *Katarzyna Boik w bikini fitness 40-44 lat ? 1 złoty ME Masters i 1 brązowy ME Masters Overall *Aleksandra Kępa w fitness gimnastycznym +163cm ? 1 srebrny ME Seniorek *Natalia Bugajska w fitness dzieci ? 1 brązowy ME Dzieci *Adrian Długokęcki w fitness plażowym 170cm ? 1 złoty w ME Seniorów i 1 srebrny w ME Seniorów Overall *Piotr Piechowiak w parach ? 1 złoty w ME Seniorów *Piotr Zieliński w fitness plażowym 179 cm ? 1 srebrny w ME Seniorów i 1 brązowy w MŚ Seniorów *Dominik Jewiak w fitness gimnastycznym juniorów ? 1 brązowy w ME Juniorów * Rafał Frydrychowicz w kulturystyce klasycznej 40-44 lat ? 1 brązowy w ME Masters.


-Okazuje się, że wszyscy sportowcy wszystkich klubów i dyscyplin (olimpijskich i nieolimpijskich) naszego województwa zgromadzili w 2018 roku łącznie 30 medali, ale aż 10 z nich dorzucili zawodnicy klubu ?Black&White? Ostrowiec ? mówi Grzegorz Kępa. -Gdyby liczone były osiągnięcia dzieci i weteranów oraz medale zdobywane w kategoriach Overall ogólna liczba medali w koszyku województwa świętokrzyskiego zwiększyłaby się o dodatkowe 7 medali. Zawodnicy ?Black&White? byli w 2018 roku jedynymi sportowcami z Ostrowca Świętokrzyskiego zdobywającymi medale na zawodach najwyższej rangi czyli Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Stanowi to oczywiście wspaniałą promocję naszego miasta nie tylko w kraju, ale również za granicą (Chiny, Ekwador, RPA, Brazylia, Dominikana, Kanada, Grecja, Malta, Serbia, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Luksemburg, Słowacja, Czechy, Rumunia, Austria, Finlandia). Zawodniczki i zawodnicy z ?Black&White? Ostrowiec Świętokrzyski wystartowali w 2018 roku w rekordowej ilości 41 imprez międzynarodowych, z czego 30 to zawody dla amatorów (133 medale), a 11 dla zawodowców (4 medale).
Jak podkreśla Grzegorz Kępa, w 2018 roku po raz drugi IFBB prowadziła Ranking Pucharu Świata Amatorów. W pierwszych ?10? w swoich dyscyplinach zostało sklasyfikowanych 5 sportowców naszego klubu: Nikoletta Sularz wygrała rywalizację Pucharu Świata w wellness fitness, Karol Kasprzyk zdobył Puchar Świata wśród kulturystów klasycznych, a tuż za jego plecami w tej samej dyscyplinie znalazł się Mariusz Żaba. Piotr Zieliński zajął drugie miejsce w rankingu fitness plażowego, natomiast Aleksandra Kępa została sklasyfikowana na 6 miejscu w fitness gimnastycznym.
Indywidualnie najwięcej medali tylko w samej rywalizacji międzynarodowej zgromadzili: Mariusz Żaba 17 (7 złotych ?7 srebrnych ? 3 brązowe), Karol Kasprzyk 15 (4?8?3), Nikoletta Sularz 14 (4? 6? 4), Piotr Zieliński 13 (6?5?2) oraz Adam Piwko 10 (4-3-3).
-Dokonaliśmy czegoś nieprawdopodobnego, wręcz niemożliwego ? ocenia Grzegorz Kępa. -Kiedy w 1995 roku zawiązywaliśmy klub nie spodziewałem się, że kiedykolwiek zdołamy przebić się nie tylko do krajowej, ale i światowej czołówki. Myślę, że to co osiągnęli nasi zawodnicy i zawodniczki w 2018 roku jest już nie do pobicia i nie do powtórzenia, choć dotychczas z roku na rok udawało nam się znacząco wzbogacać dorobek medalowy. Oczywiście, cały nasz team będzie mocno pracował w 2019 roku, aby nadal godnie reprezentować i promować Ostrowiec. Życzyłbym sobie jednak, aby nasi sportowcy zostali bardziej dostrzeżeni i docenieni za swoje nieprzeciętne osiągnięcia, aby mogli również czuć się prawdziwymi sportowcami. Nie jesteśmy bowiem w stanie już bardziej udowodniać swojej wartości sportowej, niż poprzez wyniki na najwyższym, światowym poziomie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *