Ostrowiecki ?Chreptowicz? kolejny raz otrzymał podziękowanie od Prezydenta RP

Z uznaniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od kilku lat   spotyka się organizowane  w Liceum  Ogólnokształcącym Nr II im. Joachima Chreptowicza Narodowe Czytanie. Podobnie jak w ubiegłych  latach, tak i w tym roku  szkoła otrzymała  podziękowanie za przygotowanie i realizację własnej odsłony 7.edycji ogólnopolskiej akcji. W nadesłanym liście  Prezydent RP Andrzej Duda pisze:            

„…Jako podziękowanie, a zarazem pamiątkę naszej wspólnej lektury, proszę przyjąć okolicznościowy egzemplarz ?Przedwiośnia?.     

Podarowana ?Chreptowiczowi?  powieść  Żeromskiego, wydana specjalnie na okoliczność Narodowego Czytania w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości,  dodatkowo opatrzona  została   dedykacją Pary Prezydenckiej RP.

–  Bardzo  miło nam, że  angażując  się w ten wartościowy projekt, zawsze jesteśmy docenieni  ? mówi dyrektor LO Nr II,  Sławomir Miszczuk ?  Nasze szkolne obchody Narodowego Czytania, które koordynuje  pani Marta Kalita, zawsze mają bogaty  program i ciekawą oprawę.  Przygotowując tę inicjatywę polonistka  dba, aby spotkanie z  literaturą  było  też  spotkaniem z narodową kulturą.  I co jeszcze bardzo ważne ? każdego roku w tym spotkaniu uczestniczymy wszyscy, cała  nasza szkolna społeczność, i co ciekawe –  rywalizując w czytelniczych konkursach, tak naprawdę jeszcze bardziej się integrujemy. 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *