W Ostrowieckim Kompleksie Inwestycyjnym powstanie pierwsza fabryka

W obecności Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego zarząd firmy Elkom Trade S.A. 29 stycznia 2019 r. podpisał umowę na budowę zakładu produkcyjnego w ostrowieckim kompleksie przy ul. Bałtowskiej.
Generalnym wykonawcą pierwszej inwestycji na tym terenie będzie przedsiębiorstwo Democo Poland Sp. z o.o.
– Dziś Elkom Trade przechodzi do kolejnego etapu rozwoju. W lutym rozpoczynamy budowę nowego zakładu produkcyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskimi. Na działce o powierzchni 3,2 ha przy ul. Bałtowskiej powstanie nasza nowa siedziba ? wyjaśnia Tomasz Piersa, prezes zarządu spółki.


– Dla Ostrowca Świętokrzyskiego to równie ważny moment. Dzisiejsze wydarzenie pokazuje, że była to słuszna decyzja. To przełomowa chwila w rozwoju kompleksu inwestycyjnego przy ul. Bałtowskiej. Jestem pewien, że za kilka lat ten obszar będzie wizytówką gospodarczą miasta ? powiedział prezydent miasta, Jarosław Górczyński. W 2016 r. nabyliśmy w licytacji komorniczej za korzystną cenę kompleks terenów w sąsiedztwie obszaru przemysłowego. Już dziś widzimy, że ta inwestycja zwróci się naszemu miastu wielokrotnie poprzez wpływy do miejskiej kasy z tytułu sprzedaży nieruchomości oraz podatków lokalnych. Nie sposób jednak przecenić wartości dodanej, jaką niosą nowe miejsca pracy głównie z sektora produkcji i usług, na których najbardziej nam zależy. Cieszy fakt, że na tych terenach powstaną zakłady produkujące wyroby opatrzone logo Ostrowca Świętokrzyskiego, trafiające do odbiorców na całym świecie, a nasze miasto będzie miało udział w tworzeniu produktu krajowego brutto.
W ramach planowanej inwestycji powstanie hala o powierzchni 5700 m kw. oraz budynek socjalno-biurowy o powierzchni 1300 m kw. Według założeń hala produkcyjna i zaplecze socjalno- biurowe zostaną oddane do użytkowania w grudniu 2019 r. Łączny koszt inwestycji sięga 18 mln zł. Przedsiębiorstwo powstanie przy udziale funduszy unijnych w ramach kredytu technologicznego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w latach 2014 ? 2020.
Dzięki budowie nowego zakładu produkcyjnego rozszerzona zostanie oferta produktowa i potencjał produkcyjny firmy, co z kolei pozwoli przedsiębiorstwu skuteczne konkurować w nowych branżach: automotive (branża motoryzacyjna), sektor komunalny i spożywczy. Do nowo powstałej hali produkcyjnej zostaną zakupione 24 nowoczesne maszyny.
– Wielkie podziękowania należą się naszym pracownikom, którzy wygenerowali potrzeby na nasze produkty – mówi prezes Tomasz Piersa. To oni dotarli do naszych kontrahentów i nakłonili ich, aby sięgnęli po nasz produkt. Nowa inwestycja pozwoli nam zwiększyć gamę powstających tu wyrobów. Przy ulicy Bałtowskiej będzie powstawać m.in. multi-funkcjonalna podstawa transportowa. W Ostrowcu Świętokrzyskim jesteśmy prekursorem zastosowania zrobotyzowanego stanowiska do spawania i kolejne pojawią się w nowej lokalizacji, obok nich postawimy na najnowocześniejsze maszyny CNC.
Przypomnijmy, że ostrowiecki kompleks inwestycyjny, w którym zostanie wybudowana fabryka Elkom Trade S.A., powstaje na terenach przemysłowych, w rejonie ul. Bałtowskiej na tzw. zapleczu huty. Lokalizacja ta spełnia najbardziej wymagające kryteria dla wielu typów inwestycji. Do dyspozycji inwestorów pozostają działki o powierzchni od 1 ha do 9 ha.
– Cieszę się, że nasza polityka gospodarcza przynosi kolejne sukcesy. Od czterech lat prowadzimy stabilną politykę podatkową gminy, polegającą na zamrożeniu stawek podatku od nieruchomości oraz środków transportowych ? znacząco obniżonych w 2015 r. Dzięki uchwale, przyjętej przez Radę Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, dokonujący inwestycji na terenie miasta przedsiębiorcy (sektor produkcyjny) mogą liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości. Nowe inwestycje mogą być również zwolnione z podatku dochodowego. Inwestujące w naszym mieście firmy mają do dyspozycji wyznaczonego pracownika urzędu, który zajmuje się profesjonalną pomocą inwestorom podczas realizacji projektów inwestycyjnych ? mówił prezydent Jarosław Górczyński.
Elkom Trade S.A. posiada 45. letnie doświadczenie w branży obróbki metalu, produkując nowoczesne systemy logistyczno -magazynowe. Do głównych produktów firmy należą pojemniki magazynowe z drutu, nadstawki, rollkontenery, stojaki i stelaże. Przedsiębiorstwo jest pierwszym polskim producentem systemów klatkowych do hodowli kur niosek i przepiórek. Spółka oferuje również meble sklepowe, warsztatowe oraz systemy ekspozycyjne. Elkom Trade S.A. eksportuje swoje wyroby do ponad stu krajów świata. Systemy logistyczno magazynowe firmy funkcjonują w państwach Unii Europejskiej, USA i Rosji oraz w takich krajach, jak RPA, Meksyk, Izrael, Turkmenistan czy Azerbejdżan.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “W Ostrowieckim Kompleksie Inwestycyjnym powstanie pierwsza fabryka

  • 5 lutego 2019 at 07:39
    Permalink

    A gdzie jednostka wojskowa? Ogromna porażka władz samorządowych, dlaczego bez walki oddana jest jesnostka Sandomierzowi

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *