Zdradziła go fotokomórka

W dniu 10 lutego 2019 r.,  ok. godz. 21, ostrowieccy policjanci zatrzymali 30?latka podejrzewanego o kradzież kół samochodowych o wartości 800 złotych. Sprawca tuż po dokonaniu przestępstwa został ujęty przez właściciela skradzionego mienia.

-20-latek wraz ze swoim znajomym zauważył, iż na terenie jego posesji zaświeciło się światło uruchomione przez fotokomórkę ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po chwili właściciel stwierdził brak czterech kół samochodowych, które leżały przed domem. Następnie podczas sprawdzania posesji, na sąsiedniej nieogrodzonej działce 20-latek wraz z kolegą zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Jeden z nich został szybko ujęty przez 20?latka, natomiast drugiemu udało się uciec. W pobliskich zaroślach właściciel odnalazł należącego do niego koła.

Sprawcą kradzieży kół okazał się 30?letni ostrowczanin. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przedstawili mu zarzuty kradzieży kół samochodowych o wartości 800 złotych, do których się przyznał. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *