Nietrzeźwy kierowca busa. Przewoził dzieci, trwał policyjny ?trzeźwy poranek?

W dniu 15 lutego 2019 r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzili na drogach powiatu ostrowieckiego działania kontrolne w ramach akcji ?Trzeźwy poranek”.

– Podczas akcji, przebadanych zostało 640 kierowców ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Policjanci ujawnili 1 kierującego znajdującego się w stanie po użyciu alkoholu. Nieodpowiedzialny 52-latek w godzinach porannych przewoził samochodem marki IVECO siedmioro dzieci. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,3 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że 52?latek odpowiadał już za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem. Za czyn, którego się dopuścił, może czekać go utarta prawa jazdy, kara aresztu bądź grzywny.

Apelujemy o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy w dużej mierze od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim został zamontowany alkomat, dzięki któremu każdy może sam sprawdzić swój stan trzeźwości, bez konieczności udziału w tej czynności policjantów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *