Liga Siatkówki Kobiet. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Pałac Bydgoszcz 2:3 (17:25; 26:24; 25:15; 21:25; 9:15).

KSZO: Wojtowicz (14), Gejko (3), Kasprzak (18), Dorsman (13), Łyszkiewicz (21), Oktaba (4), Pauliukouskaya (libero) oraz Czapla (1) i Tracz. Trener: Frantisek Bockay.

Pałac: Ziółkowska (6), Mazurek (1), Krzywicka (21), Gałucha (22), Różyńska (4), Fedusio (9), Jagła (libero) oraz Polak-Balmas (10), Misiuna (4) i Kuligowska (2). Trener: Piotr Matela.

MVP: Ewelina Krzywicka.

Sędziowali: Mirosław Beń – Adam Mituta.

Widzów: 475.

Siatkarki KSZO z pewnością rozegrały najlepszy mecz w tej rundzie. To bardzo dobry prognostyk przed czekającymi je decydującymi meczami o pozostanie w Lidze Siatkówki Kobiet.

Nasz zespół od początku spotkania walczył o każdą piłkę, każdy punkt. W pierwszym secie ambicja i wola walki okazały się jeszcze niewystarczające do zwycięstwa, ale w drugim i trzecim secie już tak.

Obie te partie miały podobne scenariusze. W ich drugich fazach siatkarki KSZO potrafiły sobie wypracować kilkupunktową przewagę i kontrolowały boiskowe wydarzenia. W drugiej partii siatkarki KSZO wystawiły jednak kibiców na mocną próbę nerwów, bo ze stanu 20:15 siatkarki Pałacu potrafiły doprowadzić do remisu 24:24. Na szczęście dwie, kolejne akcje były udane dla podopiecznych trenera Frantiska Bockaya.

Przy prowadzeniu 2:1 w meczu w czwartym secie pomarańczowo-czarne straciły pewność w grze na przyjęciu i od razu przekuło się to na wynik. Pałacanki grały pewnie i co ważniejsze skutecznie w ataku. Z kolei w tie-braku ostrowczanki remisowały 8:8. Od tego momentu zaczęły zawodzić na przyjęciu i szybko Pałac wykorzystał tę słabość.

Kapitan ostrowieckiej drużyny Koleta Łyszkiewicz podkreśla, że dawno drużyna nie grała na tak długim dystansie. Mówi, że w tie-breaku chyba zabrakło jednak trochę sił oraz konsekwencji w grze. Owszem szkoda, że nie udało się wygrać, ale zespół czyni stałe postępy, które ? jak ma nadzieję ? zaowocują skuteczną grą w końcówce sezonu. Cieszy się, że na trybunach kibice wspierają drużynę.

Emilia Oktaba czujnie dyrygowała grą naszego bloku i chyba rozegrała najlepszy mecz w barwach KSZO. Sama podkreśla, że w meczu z Pałacem drużyna lepiej, niż zwykle zagrała zagrywką, dzięki której zaskoczyła wyżej notowane bydgoszczanki w drugim i trzecim secie. Na pewno jednak KSZO mógł lepiej zagrać w ataku.

Trener Frantisek Bockay również chwali drużynę, która w jego opinii z meczu na mecz gra coraz lepiej. Kinga Kasprzak znacznie wzmocniła zespół, także mentalnie. Drużyna robi wszystko, by utrzymać Ostrowiec w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pełna optymizmu jest Justyna Wojtowicz. Mówi, że w spotkaniu z Pałacem była szansa nawet na trzy punkty. Podkreśla, że zespół chyba za bardzo tego chciał i motywacja wzięła górę nad koncentracją.  Nasza dotychczasowa środkowa podkreśla, że w grze na ataku radzi sobie coraz lepiej.

Cichą bohaterką spotkania była Olga Pauliukouskaya, która rozegrała pięć setów z urazem ręki.

Nigdy też KSZO w tej rundzie nie zanotował tak dobrych statystyk. Okazuje się, że Pałac atakiem zdobył 56, a KSZO 55 pkt. Bydgoszczanki posłały 7, a ostrowczanki 4 asy serwisowe. Nasza drużyna zapisała na koncie 15 bloków punktowych przy 16 rywalek. Wreszcie, KSZO popełnił 25, a Pałac 24 błędy.

3 thoughts on “Dobra postawa siatkarek KSZO w meczu z Pałacem. Dawno nie były tak bliskie zwycięstwa?

• 16/02/2019 at 21:08

przyszedl Dyrektor od Komunikacji i Dziewczyny wreszcie sie skomunikowały w grze !!!
    Brawo !!!

• 16/02/2019 at 21:15

Mimo wszystko należą się wielkie brawa za ten mecz. Niewiele brakło, abyśmy zdobyli 3 punkty, a przecież warto wspomnieć o tym, że Pałac wygrał 3-1 z ŁKS-em Łódź czyli wicemistrzem Polski. JEST NADZIEJA, ŻE UTRZYMAMY SIĘ BEZ BARAŻY!!! TYLKO TRZEBA TAK GRAĆ DO KOŃCA

• 16/02/2019 at 21:33