Mandat od ręki

Od roku na wyposażeniu policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy znajdują się terminale płatnicze. Oznacza to, że osoba ukarana mandatem karnym ma możliwość zapłacenia grzywny przy pomocy karty płatniczej.

Terminale płatnicze pozwalają na bezgotówkowe uiszczanie grzywny nałożonej w drodze postępowania mandatowego. Osoba ukarana mandatem karnym może dokonać płatności w miejscu kontroli drogowej kartą płatniczą. Z pewnością jest to udogodnienie dla kierowców, którzy na miejscu będą mogli uiścić grzywnę. Wybór tej formy płatności będzie zależał od osoby ukaranej.

Policjanci niejednokrotnie spotykają się z sytuacją, w której obcokrajowiec nie ma możliwości zapłacenia mandatu, bo nie ma polskiej waluty. Zazwyczaj osoby te są gotowe zapłacić mandat za pomocą właśnie karty płatniczej. Dotychczas policjanci, nakładając mandat na sprawców przebywających jedynie czasowo w Polsce, musieli dowozić ich do najbliższego bankomatu bądź kantoru.

Także obywatele polscy skorzystają na tym rozwiązaniu. Dotychczas osoba taka otrzymywała mandat karny kredytowany, co wiązało się m.in. z uiszczeniem opłaty poprzez Internet bądź tradycyjnie na poczcie. Policjanci wykorzystując terminal będą przede wszystkim musieli zweryfikować, czy osoba dokonująca płatności jest rzeczywiście właścicielem karty bankomatowej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *