Czas na nowoczesne pracownie językowe

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski rozpoczęła kolejny etap realizacji projektu p.n. „Nowoczesna szkoła” tym razem dotyczy on wyposażenia pracowni lingwistycznych. Właśnie został ogłoszono przetarg na „Dostawę, montaż i uruchomienie wyposażenia klas językowych w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła – modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne publicznych szkół podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z modernizacją infrastruktury sportowej”.

– Chcemy, aby baza naszych placówek oświatowych była, jak najlepsza stąd realizacja programu ?Nowoczesna Szkoła?, na który środki pochodzą Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski finansuje certyfikaty językowe, dodatkowe zajęcia z języków obcych, a teraz chcemy postawić na nowoczesne wyposażenie pracowni lingwistycznych. Zależy nam, aby uczniowie w ostrowieckich szkołach posługiwali się dwoma językami.

W ramach projektu ma powstać osiem nowoczesnych pracowni językowych do których trafi m.in. 192 pulpity dla uczniów, 200 słuchawek z mikrofonami, osiem jednostek centralnych wraz z biurkami z wbudowanymi monitorami.

Dotychczas w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła” zakupiono ponad 500 laptopów do szkół, wyposażenie do klas matematycznych i przyrodniczych (mikroskopy, tablice multimedialne, teleskopy, aparaty fotograficzne), zmodernizowano szatnie w PSP nr 3, wybudowano boisko na terenie PSP Nr 14.

Przed nami budowa boiska przy PSP Nr 4 oraz modernizacja hali sportowej przy PSP Nr 14, wymiana oświetlenia, remonty łazienek, budowa podjazdów dla niepełnosprawnych.

– W tym roku szkolnym Gmina Ostrowiec Świętokrzyski po raz kolejny sfinansuje możliwość zdawania certyfikatów językowych w języku angielskim, niemieckim i francuskim – deklaruje prezydent Jarosław Górczyński. Ten projekt zbiera bardzo dobre opinie zarówno na zewnątrz, ale co mnie bardzo cieszy także wśród najbliższych naszych uczniów. Rodzice i dziadkowie dziękują za to, że nie ponoszą dodatkowych kosztów za ów egzamin, a do tego chwalą sobie, iż można go zdać na miejscu. Owe certyfikaty otwierają wiele drzwi, a nasi uczniowie zdają egzaminy z języka angielskiego na poziomie B2, którym wykazać muszą się absolwenci studiów wyższych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.