Już od czwartku? Drogi powiatowe pod zarządem miasta

Czy już po zaplanowanej na najbliższy czwartek, 7 marca, sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, gmina Ostrowiec Świętokrzyski przejmie zarząd nad drogami powiatowymi pozostającymi w granicach administracyjnych miasta? Wszystko wskazuje na to, że tak.
W ramach porozumienia między samorządami gmina Ostrowiec zajmie się przede wszystkim utrzymaniem nawierzchni dróg powiatowych, w tym także zimowym ich utrzymaniem, a także drogowych obiektów inżynieryjnych, urządzeń zabezpieczających ruch, konserwacją sygnalizacji świetlnych. Władze powiatu liczą na to, że porozumienie zapewni przede wszystkim płynność komunikacji i zwiększy bezpieczeństwo na drogach.
W opinii pełniącego obowiązki naczelnika Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu Dariusza Wilczaka, w realizacji porozumienia można wykorzystać sprawdzone metody i narzędzia w celu racjonalizacji przez gminę wydatków na bieżące utrzymanie dróg.
-Bardzo ważna jest w tej kwestii reakcja na zdarzenie drogowe, w szczególności dotyczące zimowego utrzymania dróg. Porozumienie ma nie tylko wymiar ekonomiczny, ale i społeczny, związany z bezpieczeństwem w ruchu drogowym ?wyjaśnia Dariusz Wilczak.
Według naczelnika, jeśli weźmie się pod uwagę różnorodność i ukształtowanie terenu oraz odległości w poszczególnych gminach zasadne staje się w przyszłości podpisanie podobnego porozumienia z pozostałymi gminami powiatu.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Już od czwartku? Drogi powiatowe pod zarządem miasta

  • 05/03/2019 at 22:03
    Permalink

    Panie prezydencie 11 Listopada droga którą jeździ tysiące ludzi do pracy nadaje się do natychmiastowego remontu.To coś trudno nazwać drogą to raczej wertepy pełne dziur ,zapadniętych studzienek, przełomów i kolein.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *