Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Jedną z najważniejszych zmiennych analizowanych przez bank podczas weryfikacji wniosku o udzielenie kredytu lub pożyczki jest zdolność kredytowa. Jest to nic innego jest możliwość klienta do spłaty zobowiązania w konkretnej wysokości, w danym czasie. Zwykle po wyliczeniu zdolności kredytowej, bank może wskazać w jakiej kwocie kredytu udzieli i na jakich warunkach. Niestety, zdolność kredytowa wynika z różnych czynników i niekiedy jeden z nich może ją w znaczny sposób zaniżyć. W jaki sposób można zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Jak bank ocenia zdolność kredytową?

Większość banków dokonuje takiej weryfikacji w bardzo podobny sposób. Zwykle ocena zdolności kredytowej przebiega w dwóch etapach. Pierwszym z nich, jest ocena ilościowa. Bank porównuje takie zmienne, jak:

  • wysokość wynagrodzenia,
  • ilość i wysokość zobowiązań do spłaty,
  • wysokość wydatków w gospodarstwie domowym.

Poza tym, dokonuje również weryfikacji jakościowej, a więc sprawdza wiek klienta, jego wykształcenie, zawód, czy ilość osób na utrzymaniu. Ogromne znaczenie ma tu historia kredytowa, która najczęściej wpływa negatywnie na wysokość całej oceny.

Sposoby na zwiększenie zdolności kredytowej

Bardzo ważne znaczenie ma wysokość dochodów oraz miejsce i rodzaj zatrudnienia. Banki premiują osoby zatrudnione na umowę o pracę. Niekiedy ma to kluczowe znaczenie, a umowa zawarta na czas nieokreślony praktycznie gwarantuje pomyślność. Znaczenie ma również rodzaj samego przedsiębiorstwa i jego możliwa przyszłość.

Warto zadbać o ciągłość zatrudnienia, ponieważ ta kwestia jest również weryfikowana. Najlepiej postarać się zminimalizować ilość posiadanych już zobowiązań, ponieważ każda rata może obniżać zdolność kredytową. Poza tym, bardzo ważne jest, aby nie mieć żadnych, nawet najmniejszych opóźnień ze spłatą obecnych zobowiązań. Jeśli poszukujesz więcej informacji na temat polepszenia zdolności kredytowej, zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.banksecrets.eu/da/, gdzie można znaleźć więcej sposobów. Jeżeli ocena udzielona przez bank nie jest zbyt wysoka, warto odczekać kilka miesięcy i w tym czasie obniżyć wysokość swoich wydatków oraz rat, a najlepiej zwiększyć również dochody.

Więcej na stronie: https://dziennikzachodni.pl/pozyczka-czy-kredyt-co-jest-lepszym-rozwiazaniem/ar/13929204

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *