Mamy 10 mistrzów okręgu świętokrzyskiego

W miniony weekend w Kielcach odbyły Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie. Na starcie tych zawodów stanęło 63 zawodników, w tym 15 zawodniczek, 9 młodzików, 21 kadetów, 13 juniorów, 20 seniorów, 6 kadetek, 4 juniorki, 5 seniorek. Ekipa KSZO liczyła 17 pięściarzy i pięściarek.
W sobotę w walkach eliminacyjnych ze zmiennym szczęściem walczyli nasi młodzicy. W wadze do 41,5 kg Dawid Strzelecki pokonał 3:0 Kacpra Lewanowicza z Rushh Kielce, a Olaf Wrzesień w wadze do 48 kg uległ przez RSC w III rundzie Mateuszowi Kselowi z Fightera Skarżysko. W grupie kadetów Jakub Stojek w kategorii wagowej do 54 kg uległ Filipowi Kani ze Staru Starachowice.
Świetnie zaprezentowała się nasza juniorka, Iga Klepacz. Już w I rundzie walki w wadze do 64 kg wygrała przez RSC z Sylwią Marcisz ze Skalnika Wiśniówka.
Wśród seniorów Mateusz Molendowski w wadze do 91 kg stosunkiem głosów 1:2 przegrał z Zakharem Aleksijenko z Rushh Kielce. Aleksandra Szczodrak natomiast łatwo, bo 3:0, wypunktowała Patrycję Myszko z Rushh Kielce. W niedzielnych walkach fi nałowych podopieczni trenerów Eugeniusza Ciocha, Wojciecha Surowca i Ireneusza Tracza spisali się dobrze. Wśród seniorów tytuły mistrzowskie zdobyli: Daniel Surowiec (52 kg), Albert Orzeł (60 kg), Aleksandra Szczodrak (60 kg). W grupie juniorów złote medale wywalczyli: Dawid Ziomkowski (91 kg), Kacper Przysucha (81 kg), Kacper Lobas (69 kg). Wśród juniorek najlepsza okazała Iga Klepacz (64 kg). Po złoto sięgnęli również: kadetka Natalia Kaniewska (54 kg), kadet Kacper Delegiewicz (+80 kg) oraz młodzik Dawid Strzelecki (40 kg).
Srebrne medale, po przegranych walkach finałowych, zdobyli: juniorzy Dominik Granat (52 kg), Mateusz Łojek (60 kg) oraz senior Kamil Surowiec (60 kg), który musiał uznać wyższość Alberta Orła. W klasyfikacji klubowej KSZO uplasował się na 2 miejscu w województwie świętokrzyskim, tuż za kieleckim Rushhem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *