MPRD w dobrej kondycji finansowej. Kontynuacja budowy ulicy Rzeczki priorytetem

Na terenie bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych odbyła się konferencja poświęcona nowym inwestycjom drogowym zaplanowanym na 2019 rok.
Zdaniem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, w tym roku dość wcześnie rozpoczynamy sezon remontowo ? inwestycyjny na drogach, a największy tegoroczny projekt drogowy stanowi kontynuacja budowy ulicy Rzeczki. -Jest to inwestycja warta około 7 milionów złotych – informuje prezydent. -Chcemy również rozpocząć budowę ciągu ulic przy terenach inwestycyjnych, na obszarze bocznym od ulicy Bałtowskiej. Już wkrótce planujemy złożyć wnioski o dofinansowanie budowy ulic: Miodowej, Nowe Piaski i Ogrodowej. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do aplikacji o fundusze zewnętrzne.
Według prezydenta, gdyby wszystkie te prace były realizowane to ich wartość wyniosłaby około 25 milionów złotych. Pierwszy przetarg, który odbędzie się niebawem będzie dotyczył ulicy Rzeczki.
-Dziękuję prezesowi Mirosławowi Sławkowi, naczelnikowi Krzysztofowi Kowalskiemu oraz ich pracownikom, ponieważ dzięki ich zaangażowaniu widoczna jest poprawa estetyki dróg. MPRD szczególnie należy pochwalić, ponieważ to przedsiębiorstwo zanotowało bardzo udany rok 2018, a był to kolejny dobry rok. Dlatego wspólnie z prezesem podjęliśmy decyzję o budowie na terenie bazy MPRD hali garażowo – magazynowej. Ta hala powstanie jeszcze w tym roku.
2018 rok był najlepszym w 25-letniej historii Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. Firma zarobiła 639 tysięcy złotych netto.
? Budowa hali na terenie naszej bazy wynika z potrzeby garażowania i remontowania sprzętu, którym dysponujemy ? mówił prezes MPRD Mirosław Sławek. ? Część ubiegłorocznego zysku przeznaczymy na budowę 360 metrowej hali. Inwestycja zostanie zakończona w tym roku. Koszt budowy hali to ponad 300 tysięcy złotych.
Przypomnijmy tylko, że miasto przejęło w utrzymanie 23 ulice powiatowe. Jest o to prawie 40 kilometrów dróg. -Mamy świadomość, że musimy o te drogi zadbać i jesteśmy na to przygotowani – podkreśla prezydent.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.