Powiat i miasto wspólnie na rzecz ekologicznego transportu

Na ostatniej sesji radni zadecydowali, że powiat ostrowiecki przystąpi do przygotowania i realizacji II etapu projektu ?Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim?.
Z propozycją takiej współpracy wystąpił do starosty Marzeny Dębniak, prezydent Jarosław Górczyński. Wcześniej propozycję pozytywnie zaopiniował Zarząd Powiatu Ostrowieckiego.
– Cieszę się, że możemy ten projekt zrealizować razem. Zmieni się wygląd tych ulic, znacznej poprawie ulegnie bezpieczeństwo, a ścieżka rowerowa na pewno znajdzie uznanie u mieszkańców miasta. Z naszej strony zabezpieczymy środki na realizację zadania – powiedziała starosta Marzena Dębniak.
Projekt ma być realizowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, a więc z środków unijnych. W jego ramach możliwe do realizacji będą takie zadania jak: przebudowa dróg powiatowych, budowa ciągów pieszo-rowerowych, modernizacja i budowa oświetlenia energooszczędnego, montaż tablic informacji przystankowej, a nawet zakup autobusów.
Korzyści z realizacji projektu będą duże zarówno dla powiatu jak i miasta. Drogi, które zostały zaproponowane do przebudowy czyli ulica 11-listopada czy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulicy Samsonowicza, są ważnymi połączeniami komunikacyjnymi. Pozytywne zmiany odczują nie tylko mieszkańcy, ale również przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoje firmy na miejscu. Dla potencjalnych pracodawców to też ważny czynnik, który może ułatwić decyzję o wyborze Ostrowca Św. i powiatu ostrowieckiego jako właściwego terenu na inwestycje.
Na realizację projektu Gmina Ostrowiec Św. planuje pozyskać dofinansowanie w wysokości 85 % kosztów kwalifikowanych. Wkład własny w wysokości 15 % będzie dzielony po połowie z powiatem ostrowieckim, gdy inwestycja będzie dotyczyć tego samorządu. Szczegóły dotyczące współpracy zostaną określone w specjalnej umowie o partnerstwie, która będzie precyzować wzajemne prawa i obowiązki samorządów przy realizacji przedsięwzięcia. ?

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Powiat i miasto wspólnie na rzecz ekologicznego transportu

 • 16 marca 2019 at 09:02
  Permalink

  montaż tablic informacji przystankowej
  Jeśli to tablice elektroniczne jak w Kielcach to byłoby extra

  Reply
 • 16 marca 2019 at 14:31
  Permalink

  Najbardziej zapomniana przez urzędników i radnych ulica w mieście: CHMIELOWSKA. Brak chodników (nawet poboczy dla pieszych nie ma), zapadnięty asfalt… Ach przepraszam,,, teraz to ulica pod zarządem gminy??? Coś się zmieni?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *