Jacek Nawrocki – trener reprezentacji Polski kobiet: ?KSZO szykuje się do decydującej batalii…”

-Panie trenerze, pobyt w Ostrowcu na meczu siatkarek KSZO jest przypadkiem, czy też zaplanowaną działalnością selekcjonera reprezentacji Polski?
-W tym sezonie jeszcze nie byłem w Ostrowcu. Starając się obejrzeć w akcji każdy zespół przyjechałem na mecz KSZO z MKS Kalisz. To najlepsze uzasadnienie mojej obecności w ostrowieckiej hali ? mówi Jacek Nawrocki.

-No, i jak ocenia pan grę KSZO?
-Gołym okiem widać, że wasz zespół szykuje się na grę w play-outach, jest przygotowany do tego wyzwania i czyni wszystko, by w decydującej batalii utrzymać się w Lidze Siatkówki Kobiet.
-A my w Ostrowcu żyjemy już lipcem i zapowiadanym meczem, a nawet trójmeczem z udziałem kobiecych reprezentacji Polski, Białorusi i Czech. Co pan na to?
-Cieszę się, że będziemy się mogli spotkać na święcie 90-lecia KSZO na meczach z Białorusią. Co to do ekipy Czech, to trwają jeszcze ustalenia. Być może zagra w Ostrowcu inna reprezentacja? Z pewnością kibice nie będą narzekać, bo czeka ich fajne granie.
-Jak z punktu widzenia selekcjonera wygląda tegoroczna rywalizacja w Lidze Siatkówki Kobiet? Pytam o to, bo wielu fachowców kontestuje zarówno jej poziom sportowy, jak i organizacyjny. Ma pan w związku z tym trudniejszą pracę?
-Na pewno wolałbym, żeby poziom rozgrywek był wyższy. Tegoroczne rozgrywki są emocjonujące, na parkietach pojawiło się dużo młodych zawodniczek. Drużyny są nieobliczalne i stąd sporo niespodzianek, choć oczy wiście ścisła czołówka ligi z góry była do przewidzenia.
-Czy któraś z młodych zawodniczek ma szansę wskoczyć do zespołu narodowego, czy też oprze pan tegoroczne powołania do kadry na zawodniczkach z ubiegłego, jakże udanego sezonu?
-Od kilku lat odmładzamy reprezentację. Wielu mówi, że Nawrocki ciągle odmładza i odmładza kadrę. Trzon zespołu przy tegorocznych powołaniach na pewno będzie taki sam, jak w sezonie ubiegłym. Mamy jednak zawodniczki, które zdobyły medal na mistrzostwach Europy juniorek. Mam tu na myśli Stysiak i Górecką, które pokazały na ligowym podwórku, że należą do wyróżniających się siatkarek. One są najbliższe kolejnego etapu odmładzania kadry. Nie wykluczam jednak powrotu do kadry paru doświadczonych zawodniczek.
-Dziękuję za rozmowę.

Print Friendly, PDF & Email