Brexit, Application Form i English Breakfast czyli opiekunka w Anglii

Kto może pracować jako opiekun w Wielkiej Brytanii?

Podstawowy warunek to komunikatywna znajomość języka angielskiego.  Opiekun w Wielkiej Brytanii potrzebuje swobodnie porozumiewać się w tym języku, ponieważ kontaktuje się z przychodniami w celu umawiania wizyt lekarskich, odbiera lekarstwa z aptek, uzupełnia Care Plan, czyli dziennik codziennej aktywności opiekuna i podopiecznego.

Nie trzeba posiadać doświadczenia w opiece by zostać opiekunem, chociaż oczywiście jest to wskazane. Rozbudowany program szkoleń w firmie pozwala osobom, które nie mają doświadczenia, ale determinację by pracować w zawodzie opiekuna, stać się z czasem fachowcami w tej dziedzinie. Jeżeli pracowałaś jako wolontariuszka, pro społecznie czy zawodowo z dziećmi, możesz pracować jako opiekunka. Dbamy też o to, by nasi opiekunowie stale rozwijali swoją wiedzę z zakresu opieki ponieważ zależy nam na współpracy z świadomymi odpowiedzialności i ważności tego zawodu osobami. W Wielkiej Brytanii opiekun seniora to ktoś komu powierza się coś bardzo cennego- zdrowie i dobre samopoczucie rodzica.

Mile widziane jest posiadanie prawa jazdy, ale uwaga- jak powszechnie wiadomo, w Anglii jeździmy lewą stroną. Wjazd i zjazd z ronda w Wielkiej Brytanii może być niezłym wyzwaniem, przynajmniej na początku, ale nie taki diabeł straszny. Promedica24 zapewnia szkolenie i krótki trening z jazdy samochodem dla chętnych.

Live in care, czyli opieka z zamieszkaniem.

Podopieczni w Anglii, podobnie jak w każdym innym kraju, najlepiej czują się we własnym domu, w znajomym środowisku i wśród przyjaciół i rodziny, stąd taka popularności opieki w systemie z zamieszkaniem. Podopieczni w zaawansowanym stanie, którzy wymagają transferu, wstawania w nocy i większej uwagi, najczęściej są pod opieka dwóch opiekunek. Dla osób, które wdrażają się w zawód oznacza to możliwość pracy pod okiem drugiej opiekunki i bezpiecznego zaaklimatyzowania się w miejscu sprawowania opieki. Podczas 5- dniowego szkolenia adaptacyjnego w Promedica24 opiekun zapoznaje się z wszelkimi sprzętami, które pomogą mu w pracy i bezpiecznej opiece nad seniorem. Przed wyjazdem do seniora dowiadujemy się, czego mamy spodziewać się na miejscu. Opiekun kontraktu informuje o stanie zdrowia podopiecznego, o rozkładzie dnia, o ulubionych posiłkach, o sprzęcie jaki jest w domu.

Care Quality Commission

W skrócie CQC to przede wszystkim gwarancja jakości obsługi nie tylko podopiecznych w Wielkiej Brytanii, ale też Opiekunek i Opiekunów, którzy pracują na Wyspach. Jako firma zarejestrowana w CQC, podopieczni i opiekunowie posiadają niezależne potwierdzenie jakości obsługi. By sprostać wymogom tej instytucji i utrzymać wysoka ocenę jaką Promedica24 może się obecnie pochwalić, nad odpowiednią organizacją wjazdu i pobytu w Anglii czuwa opiekun Kontraktu w Polsce, Care Manager w Wielkiej Brytanii oraz Contact Center z dedykowaną linią wsparcia czynną 24 h.

Co z tym Brexitem?

Termin wyjścia z Anglii z Unii Europejskiej został przesunięty, ale nadal wielu zadaje sobie pytanie o to jak będzie wyglądała ich praca jako opiekun seniorów w Anglii?

Czy w związku z wyjściem z Unii nasi opiekunowie, pracujący na Wyspach, będą mieli możliwość

pracować dłużej w UK? Brexit dotyczy przede wszystkim rezydentów Wielkiej Brytanii, czyli

osoby, które na stałe zamieszkały w Anglii. Opiekunowie, pracując 2 lub 3 miesiące w Anglii i wracając klika razy do roku do kraju, nie musza obawiać się zmian. Promedica24 od 14 lat

świadczy usługi na zmieniających się rynkach Unii Europejskiej. Skutecznie dopasowujemy model pracy i zatrudnienia do prawa obowiązującego w danym kraju, stąd nasi Opiekunowie mogą spokojnie

wykonywać swoje obowiązki na kontraktach.

UWAGA TEST!

Potrafisz płynnie i całym zdaniem odpowiedzieć na poniższe pytania w języku angielskim?

What is your job experience?

Why would you be a carer?

Jeżeli twoja odpowiedź brzmi TAK- zgłoś się do najbliższego Oddziału Promedia24 i zapytaj o wyjazd do Anglii.

Promedica24

Ul. Sienieńska 12 II piętro

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Tel. 517 174 028

 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Brexit, Application Form i English Breakfast czyli opiekunka w Anglii

  • 21 marca 2019 at 17:10
    Permalink

    What is your JOB experience? Ale piękny potworek językowy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *