Startuje sezon rowerowy

Stowarzyszenie Ostrower zaprasza na oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego. Już w niedzielę 7 kwietnia br., wszyscy przejadą wspólnie ulicami miasta, aby zaznaczyć obecność rowerzystów w
Ostrowcu Świętokrzyskim.

?Tempo spacerowe, rodzinne. Wyciągajcie rowery z piwnic i garaży. Czas się poruszać- zachęcają organizatorzy. Wyjedziemy jak zwykle z Rynku naszego miasta pod eskortą Policji i Straży Miejskiej. Ruszamy o godzinie 10.00 (zapisy od godziny 9.00). Rajd zakończymy wspólnym ogniskiem na Czarnej Glinie (około 15 km). Do 5.04.2019 r. trwają zapisy online. Szczegóły wydarzenia na profilu facebook Stowarzyszenia Ostrower.


Dwa dni wcześniej, bo w piątek 5 kwietnia br. o godz.18 w Galerii Fotografii MCK rozpocznie się spotkanie z podróżnikiem Kamilem Gołąbkiem. W poprzednim roku, a dokładnie 28 lipca wyruszył w samotną podróż rowerem wzdłuż Polski, z Helu do Zakopanego. Podczas 7-dniowej wyprawy przejechał ponad 800 km zmagając się z wieloma przeciwnościami.
Obecnie Kamil planuje trasę w przeciwnym kierunku: z Zakopanego do Helu. Jego zamierzeniem jest nieprzerwana jazda bez snu, jedynie z odpoczynkami i postojami na posiłki. Celem tej podróży, nie jest realizacja własnych ambicji, a niesienie pomocy. ?Highway to Hel? to wyprawa na rzecz Adasia Cieplińskiego chorego na bardzo rzadką chorobę genetyczną i degeneracyjną ośrodkowego układu nerwowego, która powoduje mutację genu SURF 1 tzw. Zespół Leigha. 

 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Startuje sezon rowerowy

  • 01/04/2019 at 17:09
    Permalink

    Moj rower zostal zniszczony przez osuwisko. I nawet w takim stanie zaginal. Ale inicjatywa fajna i warta rozwijania. Jazda na rowerze to taki maly fajny rodzaj poczucia wolnosci, zdrowego stylu zycia i uczy poznawania sil na zamiary.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *