Urządzanie salonu krok po kroku. Poznaj sposoby na elegancki i praktyczny wystrój

Salon nie bez powodu nazywany jest wizytówką każdego domu. To tutaj koncentruje się życie towarzyskie rodziny, tu zapraszamy gości i spędzamy wspólnie wolne chwile.

Obecnie modne jest łączenie pokoju gościnnego z aneksem kuchennym, co pozwala swobodnie urządzać rodzinne przyjęcia oraz domówki w gronie znajomych. Aby jednak salon mógł dobrze pełnić wszystkie swoje funkcje, powinien być wygodny i praktyczny. Jak połączyć to z modnym designem, a także nowoczesnymi meblami? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule.

Zacznijmy od początku, czyli czego oczekujemy od salonu?

Na barkach pokoju dziennego spoczywa wielka odpowiedzialność. To tę przestrzeń widzą goście jako pierwszą po omiatanym wzrokiem przedpokoju i w niej spędzają właściwie całą wizytę. Jednocześnie salon musi być praktycznym pomieszczeniem ułatwiającym codzienne życie domowników. W tym celu należy skompletować odpowiednie meble. Wszystkie elementy powinny być nie tylko eleganckie, ale również wygodne i użyteczne. Niezależnie, czy wybieramy meble designerskie czy klasyczne, warto zwrócić uwagę na komfort korzystania z nich. Sprawdźmy dostępność półek i szuflad, tkaniny obiciowe sof czy foteli, a także odległość pozostającą między poszczególnymi detalami wyposażenia – pomoże to w sprawnym przemieszczaniu się po salonie.

Wybierzmy przydatne meble, które ułatwią nam codzienne życie

Wielu z nas, dobierając sprzęty do danego pomieszczenia, kieruje się przede wszystkim względami estetycznymi. Oczywiście umeblowany salon powinien cieszyć oko, ale równie ważny jest również fakt, jak dana sofa czy stół wpływa na wygodę korzystania z całego wnętrza. Jak zatem wybierać poszczególne meble do salonu?

  • Kanapa lub narożnik: na większej przestrzeni pięknie będzie wyglądała sofa o dużych rozmiarach, grająca główną rolę w pomieszczeniu. Jeśli mamy do dyspozycji mniejszy metraż, dobrze jest zdecydować się na mebel o skromniejszych wymiarach lub wielofunkcyjny, najlepiej o nowoczesnej bryle, która da wrażenie lekkości i minimalizmu. Takie sofy są dostępne na przykład w sklepie internetowym Malo Design.
  • Stół i krzesła: niezbędne, jeżeli mamy zamiar urządzić w salonie kącik jadalny. Zadbajmy, by były one dopasowane stylem do reszty wnętrza i wykonany z praktycznych materiałów. Dobrym rozwiązaniem jest stół rozkładany, przy którym zmieści się cała rodzina.
  • Meble do przechowywania: w salonie najczęściej spotykamy komody i stoliki RTV. Pomagają one utrzymać porządek oraz stanowią niezaprzeczalną dekorację pomieszczenia. Wybierajmy modele łatwe w czyszczeniu, z pojemnymi szufladami i szerokimi półkami. Dzięki temu pomieścimy w nich wszelkie potrzebne rzeczy, a także zyskamy przestrzeń na eksponowanie zdjęć czy dekoracji.

Mogłoby się wydawać, że tak proste meble, jak sofa, stół czy krzesła nie pozostawiają wiele pola do popisu w aranżowaniu salonu. Jednakże wyposażenie mieszkania ma nie tylko nam służyć, ale również cieszyć wyglądem. Dobierzmy więc takie meble, z których będziemy korzystać i patrzeć na nie z przyjemnością.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *