Metamorfoza siatkarek. Wciąż KSZO może uniknąć barażu o Ligę Siatkówki Kobiet

Liga Siatkówki Kobiet. II mecz o 11 miejsce. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? #Volley Wrocław 3:2 (17:25, 17:25, 25:16, 25:21, 15:13). Stan rywalizacji play-off: 1:1.

KSZO: Wojtowicz (15), Gejko (2), Kasprzak (14), Dorsman (12), Łyszkiewicz (19), Oktaba (3), Pauliukouskaya (libero) oraz Czapla

#Volley: Rasińska (23), Soter (9), Murek (16), Gajewska, Potokar (17), Łozowska (6), Pancewicz (libero) oraz Piśla, Gancarz (1), Wołodko i Irzemska.

MVP: Justyna Wojtowicz.

Sędziowali: Myszkowski Marcin – Niedbał Anna. Widzów: 515.

Siatkarki KSZO przez dwa sety grały dość nieporadnie. Miały problemy z odbiorem zagrywek rywalek, nie kończyły ataków i nijak nie potrafiły zatrzymać ani Murek, ani Rasińskiej. Owszem, miały przebłyski w pojedynczych akacjach kończonych przez Kingę Kasprzak, czy też Koletę Łyszkiewicz, ale w sumie dość gładko przegrały dwie pierwsze partie.

Od trzeciego seta oglądaliśmy jednak zupełnie odmieniony KSZO. Nasz zespół znacznie poprawił zagrywkę, uruchomił grę przez środek, nie mylił się w ataku i kiedy objął prowadzenie 7:2, 12:4 aż wypracował sobie dziesięciopunktową przewagę 18:8 stało się jasne, że set padnie jego łupem. Z kolei w czwartym secie przez długi czas gra toczyła się dość wyrównana gra. Od stanu 10:10 zaczęły na szczęście górować ostrowczanki, który prowadziły 16:13, 18:14. Co prawda wrocławianki zniwelowały straty do stanu 18:17 i 21:20, ale zaczęły popełniać błędy i w ten sposób podopieczne trenera Frantiska Bockaya doprowadziły do tie-breaka.

KSZO świetnie rozpoczął rozstrzygającego seta, od asa sewisowego Kingi Kasprzak. Pomarańczowo-czarne prowadziły 6:1, a przy zmianie stron 8:4. Przy zagrywce Soter roztrwoniły jednak ten dorobek, bo zrobiło się 8:8, a później 11:11. Emocje sięgały zenitu. Na 14:12 wyprowadziła drużynę Svietłana Dorsman, a cały mecz skutecznym blokiem zakończyła Koleta Łyszkiewicz.

O tym, kto stoczy baraż o LSK ze zwyciezcą finału I ligi Wisła Warszawa – Joker Świecie, zdecyduje mecz w Twardogórze, który odbędzie się 6 kwietnia.

3 thoughts on “Metamorfoza siatkarek. Wciąż KSZO może uniknąć barażu o Ligę Siatkówki Kobiet

• 31/03/2019 at 08:43

Dla siatkarek należą się wielkie brawa!!! Pokazały niedowiarkom, że grać potrafią i teraz jedziemy do Wrocławia po zwycięstwo!

• 31/03/2019 at 15:13