Karolek walczy z ostrą białaczką

Karolek to pełen życia, zawsze uśmiechnięty niespełna trzylatek. Chłopiec tryskający energią i zdrowiem, lubiący się bawić, opowiadać historyjki i słuchać jak mama czyta mu książeczki, nagle zachorował na ciężką chorobę ? ostrą białaczkę limfoblastyczną. W dniu 11 lutego br. Karolek został przyjęty do szpitala USD w Krakowie Prokocimiu z powodu szczękościsku i anemii.

W trzeciej dobie pobytu w szpitalu, tj. 13 lutego 2019 r., po licznych badaniach lekarz pediatra poinformowała, że we krwi Karolka jest 41% blastów ? komórek nowotworowych i jest podejrzenie białaczki. Wykonano kolejne badania, i tego samego dnia Karolek został przeniesiony na Oddział Onkologiczno?Hematologiczny, gdzie ruszyła dalsza diagnostyka w celu potwierdzenia rodzaju białaczki na jaką zachorował nasz synek. Następnego dnia po zbadaniu szpiku kostnego potwierdzono tę straszną diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna typ pre-B ALL(BIII).

– Na obecnym etapie leczenia jesteśmy w dzień i w nocy z Karolkiem w szpitalu- mówi tata Karolka, który pochodzi i do niedawna mieszkał w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szpital stał się dla nas drugim domem. Karolek jest małym dzieckiem i opiekę w szpitalu  sprawujemy nieustannie. Karolek do tej pory leczenie, mimo wszystko, znosi dzielnie ? jest naszym bohaterem. Pomimo bólu i wielu ciężkich chwil jest silny oraz współpracuje z personelem szpitala. Na chwilę obecną oboje musieliśmy zrezygnować z pracy, co powoduje utratę stałych dochodów i komplikuje naszą sytuację materialną. Już teraz wiemy, że leczenie Karolka będzie trwało co najmniej 2 lata w warunkach szpitalnych. W trakcie wieloletniego leczenia i rehabilitacji będziemy musieli Karolkowi zapewnić niezbędne leki, witaminy i suplementy wspomagające regenerację małego organizmu i chroniące przed wszelkimi infekcjami, a także odpowiednie środki dezynfekujące, higieniczne i pielęgnacyjne. Pragniemy też urządzić Karolkowi jego własny pokoik, musimy zapewnić sterylne warunki w domu, w których Karolek może przebywać w przerwach między kolejnymi cyklami chemioterapii, o ile badania nie wykażą spadku odporności.

Rodzice zwrócili się do na s z apelem, w którym czytamy: ?W tych ciężkich okolicznościach prosimy ludzi o dobrym sercu o udzielenie pomocy i o wsparcie w tym trudnym czasie. Wierzymy, że razem uda nam się zapewnić godne życie naszemu jedynemu dziecku oraz załagodzić skutki długotrwałego leczenia. Z głębi serca bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy nas wspierają oraz z góry dziękujemy za pomoc. Jeżeli możecie Państwo pomóc w  leczeniu i rehabilitacji Karolka, prosimy o wpłaty darowizn i przekazanie 1% podatku.

 

Pomóc Karolkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ?Kawałek Nieba?

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: ?2183 pomoc dla Karolka Ryś?

 

Aby przekazać 1% podatku dla Karolka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ?Informacje uzupełniające ? cel szczegółowy 1%? wpisać ?2183 pomoc dla Karolka Ryś?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *