Siedmioro chętnych na stanowisko dyrektora ostrowieckiego szpitala

Aż siedmioro kandydatów zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, są wśród nich osoby pracujące w Kielcach, Starachowicach i Busku Zdrój. Jest także ostrowczanka, która pracuje w sektorze bankowym.
Listę kandydatów tworzą właśnie Joanna Wierzbińska, Grzegorz Gałuszka ? były dyrektor uzdrowiska w Busku Zdroju, Sebastian Petrykowski i Jarosław Łyczkowski, którzy kierowali niegdyś szpitalem w Starachowicach, Marian Pytlewski ? były dyrektor szpitala w Czerwonej Górze, Jacek Jaworski ? zastępca dyrektora w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oraz lekarz z Nowej Słupi, Andrzej Skrętek.
Wszyscy kandydaci spełniają kryteria formalne. W najbliższą środę, 3 kwietnia, odbędą się pierwsze ich przesłuchania. Niewykluczone, że jeśli nie w tym, to na pewno na początku przyszłego tygodnia poznamy nowego dyrektora ostrowieckiego szpitala.
Na pewno nic już wspólnego ze szpitalem nie ma Rafał Lipiec, któremu 31 marca minął termin wypowiedzenia pracy. Pod jego zarządem strata szpitala za 2018 rok sięgnęła ponad 16 mln zł, a całkowite zadłużenie sięgnęło kwoty blisko 52 mln zł.
Do czasu ostatecznego werdyktu komisji konkursowej i powołania przez Zarząd Powiatu Ostrowieckiego obowiązki dyrektora pełni Aldona Jarosińska, która, jak się wydaje, zostanie w szpitalu na stanowisku zastępcy dyrektora ds. finansowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *