„Las pełen energii”. Dzieci z Nietuliska Dużego posadziły 3 tys. drzew (zdjęcia)

PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko-Kamienna, wspierany przez leśników i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nietulisku Dużym, posadzili 3 tysiące drzew w ramach 20. edycji akcji ?Lasy pełne energii?.
?Lasy pełne energii? to autorska inicjatywa proekologiczna zapoczątkowana 20 lat temu przez zamojski oddział PGE Dystrybucja, a obecnie realizowana we wszystkich oddziałach spółki. W 2019 roku w ramach tej akcji na terenie działania PGE Dystrybucja, w siedmiu oddziałach spółki, zostanie posadzonych ok. 60 tysięcy drzew. Realizując ?praktyczne lekcje ekologii?, energetycy zaprosili do udziału w akcji dzieci i młodzież ze szkół średnich i podstawowych oraz harcerzy.

 

 

 

 

W Oddziale Skarżysko-Kamienna akcja rozpoczęła się 4 kwietnia w Janiku koło Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie energetycy i leśnicy z Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Nietulisku Dużym zasadzili ok. 3 tysięcy młodych sosen.
5 kwietnia 500 dębów w Świerczku posadzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Skarżysku-Kamiennej. ?Lasy pełne energii? 10 kwietnia powstaną też w Nadleśnictwie Stąporków, a sadzić je będą uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Miedzierzy.
Dzięki akcji ?Lasy pełne energii? PGE Dystrybucja realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz zrównoważonego rozwoju. Zmniejsza tym samym swój wpływ na środowisko, podnosi świadomość proekologiczną uczestników akcji oraz wspiera postawy ekologiczne i aktywizuje otoczenie Spółki w obszarze troski o środowisko naturalne. Coroczną akcją sadzenia młodych drzew PGE Dystrybucja obchodzi Światowy Dzień Ziemi, który przypada na 22 dzień kwietnia.
Dzięki współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych i pod opieką leśników, wspólnie z młodzieżą szkolną, harcerzami i lokalnymi społecznościami, przez 19 lat Grupa Kapitałowa PGE, do której należy spółka PGE Dystrybucja, posadziła blisko pół miliona drzew, głównie sosen, świerków i dębów. Warto podkreślić, że z inicjatywy PGE Dystrybucja na terenie obszaru działania tylko tej spółki, przybędzie (wraz z tegorocznym sadzeniem) ok. 450 tysięcy młodych drzew, przede wszystkim tak powszechnych w polskim krajobrazie, sosen.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *