Szlakiem pałaców i pałacyków

W dniu 18 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Święto to, ustanowione przez Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków i wpisane przez UNESCO do rejestru ważnych imprez o znaczeniu światowym, daje doskonały asumpt do zaprezentowania zabytków o szczególnym znaczeniu dla naszego dziedzictwa kulturowego.
Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. prof. Mieczysława Radwana, realizując cele statutowe oraz wzorując się na swoim patronie ? niestrudzonym propagatorze idei ochrony zabytków i twórcy kilku muzeów, włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w ramach którego organizuje wykład z prezentacją pt. ?Pałace i pałacyki Ziemi Świętokrzyskiej?.
– Podczas spotkania pokażemy najpiękniejsze obiekty rezydencjonalne o charakterze reprezentacyjnym regionu świętokrzyskiego, majestatyczne pałace i zgrabne, urocze pałacyki. Wśród nich będą zarówno obiekty znajdujące się w rękach prywatnych, jak i te, stanowiące własność Skarbu Państwa czy władz samorządowych. Część z nich jest, niestety, w ruinie, ale na szczęście większość w ostatnich latach została poddana rewitalizacji i cieszy oko turystów. Warto bliżej je poznać. To prawdziwe perełki na mapie naszego regionu – mówi Monika Bryła-Mazurkiewicz, prezes Zarządu Centrum Krajoznawczo-Historycznego. – Wykład z prezentacją będzie stanowić swego rodzaju podróż szlakiem świętokrzyskich pałaców i pałacyków. Na jej trasie znajdą się także ostrowieckie rezydencje.
Wykład odbędzie się 17 kwietnia, w środę, w siedzibie stowarzyszenia w ODS ?Malwa? na os. Stawki 45 (I piętro). Początek godz. 17. Wstęp wolny. Wykład jest realizowany w ramach projektu ?Ciebie jedną kocham?- czyli historycznym szlakiem przez Świętokrzyskie? (VI edycja), który współfinansuje Województwo Świętokrzyskie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *