?Twarze ZAiKS-u? w Ostrowcu Świętokrzyskim (zdjęcia)

Z okazji setnej rocznicy powstania Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Galeria Fotografii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim pokazuje wystawę portretów, zatytułowaną ?Twarze ZAiKS-u?, prezentujących twórców związanych ze Stowarzyszeniem. Autorami zdjęć są członkowie Sekcji Autorów Dzieł Fotograficznych ZAiKS-u. Wernisaż tradycyjnie w piątek o godz.18, wstęp wolny.
Eksponowane fotografie są wypadkową zawodowych działań fotografików w różnym czasie i okolicznościach. Nadrzędnym celem był dobór portret twórców ? wnikliwe ujęcia, przemyślane aranżacje, ale i twarze łapane na gorąco, w biegu, stanowiące część zapisu sytuacji, co podkreśla specyficzną atmosferę kadru.
Wśród autorów eksponowanych zdjęć są zarówno wybitni portreciści, jak i uznani fotograficy reprezentujący różne dziedziny fotografii: Jacek Barcz, Andrzej Dąbrowski, Wojciech Druszcz, Zbigniew Furman, Krzysztof Gierałtowski, Ryszard Horowitz, Witold Krassowski, Jan Morek, Tomasz Sikora, Marek Szymański i Krzysztof Wojciewski.
Wystawa jest prezentowana w najbardziej prestiżowych galeriach w Polsce, poczynając od Teatru Wielkiego w Warszawie poprzez Filharmonię Szczecińską, Teatr Szekspirowski w Gdańsku, teatr W. Horzycy w Toruniu, galerię BWA w Kielcach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *