Mamy najlepszy klub w kraju! Medalowe żniwo ?Black&White? na mistrzostwach Polski (zdjęcia)

W miniony weekend w Kielcach rozegrano Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness Juniorów i Weteranów oraz Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w Fitness. Mistrzostwom, toczącym się w halach Targów Kielc,  towarzyszył FIT weekend, czyli najważniejsze wydarzenie branży kulturystyki i fitness w Polsce. Do Kielc przyjechało ponad 100 zawodników. To najbardziej prestiżowe zawody w ciągu roku.

Zawodnicy ostrowieckiego ?Black&White? po raz kolejny udowodnili, że należą do najlepszych w Polsce.

Rewelacyjnie w mistrzostwach spisali się nasi juniorzy. Mistrzynią Polski w fitness została Emilia Pękala, a mistrzem Dominik Jewiak. Po srebrny medal sięgnęła Oliwia Chamera. Brąz wywalczył Piotr Kapusta. Czwarta była Agata Wasik, a piąta Aleksandra Lenart. Nasi 16 i 17-letni zawodnicy mają teraz szanse zakwalifikować się do startu na mistrzostwach Europy, gdyż kieleckie mistrzostwa stanowiły eliminacje do rywalizacji na Starym Kontynencie.

Złoty medal w kategorii do lat 10 zdobyła Bianka Walczyk, a piąta w tej grupie wiekowej była Liwia Delegiewicz. W grupie dzieci do lat 11 po srebrny medal sięgnęła Jagoda Strzębska, a na 5 pozycji uplasowała się Zuzanna Jarecka. Kolejny dyktat Black&White zafundował rywalkom w kategorii do 12 lat. Złoty medal zdobyła Natalia Bugajska, srebrny Gabriela Kleszcz, a brązowy Agata Suszko, a na 6 miejscu znalazła się Julia Fudalewska. W grupie do lat 13 srebro padło łupem Alicji Sulik, a na 5 miejscu uplasowała się Kamila Rycombel.

Z bardzo dobrej strony pokazali się najmłodsi zawodnicy ?Black&White?. W mistrzostwach kraju dzieci w grupie siedmiolatek brązowy medal wywalczyła Lena Kalita, a czwarta była Bianka Lach. Srebrny medal w grupie ośmiolatek zdobyła Nadia Żmuda, a brązowy Laura Stańczyk. W starszej grupie dzieci do lat 14 Martyna Klubińska pokusiła się o srebrny medal, a Maja Pastuszko zajęła 6 miejsce. Z kolei w kategorii wiekowej do lat 15 Wiktoria Strojna uplasowała się na 6 pozycji.

Świetnie spisali się nasi zawodnicy w takiej dyscyplinie, jak fitness plażowy. W różnych kategoriach po złote medale sięgała nasza czwórka zawodników: Piotr Zieliński, Sandro Sołowiej, Daniel Myszkowski i Wojciech Jabłoński.

Black&White Ostrowiec świętokrzyski został drużynowym mistrzem Polski w fitness, a w kulturystyce uplasował się na trzecim. Do tego wywalczył wicemistrzowskim tytuł w fitness dzieci.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom medali i wywalczonych miejsc w czołówce zawodów. Warto podkreślić, że w gronie sędziów kieleckich zawodów byli kolejni ostrowczanie, Grzegorz Kępa i Aleksandra Kępa.

-Duma mnie rozpiera ? krótko komentuje przebieg mistrzostw Polski, trenerka Joanna Kępa.

Print Friendly, PDF & Email