Niezwykła gala sportów walki w Restauracji Panorama. Walczyli o życie? dla Oskarka!

W Ostrowcu nie było jeszcze takiej gali, jak ta sobotnia zorganizowana przez Angels of Glory i White Collar Boxing przy wsparciu Polskiego Związku Kickboxingu w Restauracji Panorama. Duży w tym wkład trenera i promotora Grzegorz Września, który tę imprezę sprowadził do naszego miasta i uczynił ją w piękny sposób charytatywną z celem wsparcia leczenia pięcioletniego Oskarka Kubickiego z Chmielowa, cierpiącego na glejaka mózgu.
Dotychczas boks i inne formy walki oglądaliśmy w naszym mieście w innych obiektach, aniżeli restauracjach. Dlatego klimat i urok sportu w Panoramie był wyjątkowy.
W walce pięściarskich o pas White Collar Boxing zmierzyli się w wadze do 70 kg Jakub Zawiślak i Bartosz Tymiński, a w wadze do 75 kg Krzysztof Wala i Filip Bianche. W walkach o Puchar WCB rywalizował w wadze do 95 kg Łukasz Kamiński ze Sławomirem Przybytkiem.
W wadze do 80 kg zmierzyli się o prawo startu w gali organizowanej przez Andrzeja Wasilewskiego Karol Bujnowski z Sebastianem Chojeckim.
Kibice oglądali także walki kickboxingu. W formule K-1 w wadze do 100 kg Damian Zapart walczył z Damianem Szymonikiem, a walkach o pas WBC zmierzyli się Daniel Scieszka z Grzegorzem Slęzkiem i Damian Domagała z Karolem Mamerskim.
Okrasą gali była walka znanego na naszych ringach Rafała Jackiewicza, który stoczył cztery rundy po jednej z każdym innym rywalem, a więc Mateuszem Koźlarzem, Marcinem Drabikiem, Mariuszem Czudejko i Mateuszem Serwachem. Było wszystkim jednak mało? Do walki przystąpiło dwoje ostrowczan, mężczyzna i kobieta, a na konto akcji wpłynęło w ten sposób dodatkowo 1500 zł.
Wyniki walk, jak wszyscy podkreślali, nie są ważne. Najważniejsze, że zwyciężył duch szlachetnej, sportowej rywalizacji i to na ringu, jak i poza nim.
Zawodom towarzyszyła prowadzona przed zawodami przez państwa Justynę i Tomasza Marynowskich, czyli Fundację Bo w Nas Jest Moc, aukcja sportowych gadżetów, a wśród nich m.in. rękawic Andrzeja Gołoty, Mariusza Wacha i Rafała Jackiewicza. -Chciałbym wszystkim podziękować za przybycie do Panoramy i udział w akcji ? mówi Grzegorz Wrzesień. ?Nie znamy jeszcze ogólnej kwoty, którą zebraliśmy dla Oskarka, bo akcja prowadzona była zarówno przez wpłaty na konto, jak i do przysłowiowej puszki. Wszyscy mamy nadzieję, że nasza akcja przyniesie iskrę nadziei na wyzdrowienie Oskarka.
Grzegorz Wrzesień wszystkich miłośników sportów walki zaprasza w dniach od 7 do 9 czerwca do Bałtowa, gdzie podczas trzydniowych zawodów pokażą się najlepsi w Polsce przedstawiciele poszczególnych odmian walki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.