Przeciwniczki z Warszawy, Chełmca i Mogilna. Siatkarki SMS KSZO półfinałowy turniej o awans do II ligi rozegrają w stolicy

W dniach od 26 do 28 kwietnia siatkarki SMS KSZO zagrają w Warszawie w półfinale turnieju o awans do II ligi.
Podopieczne Rafała Dytkowskiego i Iwony Kosiorowskiej 26 kwietnia zagrają w stolicy z MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych, 27 kwietnia z gospodyniami – AZS Lingwistyczna Szkoła Wyższa Warszawa, a 28 kwietnia z MKS Sokół Mogilno. Awans do finału wywalczą dwie najlepsze drużyny.
Przypomnijmy tylko, że w turniej ćwierćfinałowym w Ostrowcu nasze siatkarki pokonały Szóstkę Biała Podlaska 3:0 i Lubczę Racławówka 3:0 oraz uległy Popradowi Stary Sącz 0:3. Awans do półfinału uzyskały z drugiego miejsca.


Chociaż w stolicy nasz praktycznie juniorski zespół spotka się z seniorkami z Chełmca i Mogilna oraz akademiczkami z Warszawy, to wydaje się, że awans do finału leży w zasięgu naszych młodych siatkarek, które udowodniły już przed tygodniem w swojej hali, że stać je na wiele. Jak się dowiedzieliśmy, w składzie naszego zespołu są również zawodniczki z szerokiej kadry występującego w Lidze Siatkówki Kobiet KSZO. Mamy tu na myśli Natalię Czaplę i Katarzynę Zaczkiewicz. Zobaczymy, czy ich występ w stolicy będzie możliwy.
Ważne dla zawodniczek było także to, że na półfinałowy turniej nie będą przemierzać całej Polski, chociażby tak jak zwycięzca ćwierćfinałowego turnieju w Ostrowcu. Poprad Stary Sącz będzie bowiem rywalizował aż w Pile z takimi zespołami, jak SPS Volley Piła, JKS SMS Jastrzębie i AZS AWF Biała Podlaska. W Ostrołęce zagrają tamtejsze OTPS Nike z MKS Andrychów, UKS Sokół 43 Katowice i GLKS Barycz Janków Przygodzki. W Gdyni gospodarzem będzie UKS Gdyńska Akademia Siatkówki, który rywalizował będzie z KS Milicz, MKS SAN-Pajda Jarosław i SMS Ostróda.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *