Na 90-lecie KSZO. Ostrowiec areną zmagań pływackiego Grand Prix Polski

W najbliższą sobotę i niedzielę, 27 i 28 kwietnia, na Pływalni Rawszczyzna odbędą się finałowe zmagania Arena Grand Prix Pucharu Polski w Pływaniu. I blok zawodów rozpocznie się w sobotę o godz. 8.30, II blok również w sobotę o godz. 17, a III blok w niedzielę o godz. 8.30. Zapraszamy na trybuny naszej pływalni! Uroczyste otwarcie zawodów, które organizowane są w naszym mieście z okazji 90-lecia KSZO, nastąpi w sobotę, o godz. 16.45.

Do Ostrowca przyjedzie około 700 zawodników i zawodniczek, w tym czołówka polskich pływaków. Ostrowieckie zawody będą też ostatnią szansą na zrobienie dobrego wyniku przed zbliżającymi się wielkimi krokami Głównymi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Liczną reprezentację wystawią na swoim basenie reprezentanci gospodarza zawodów. Trenerzy KSZO powołali na Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu w Ostrowcu Św. 28-osobową kadrę, w tym 21 mężczyzn i 7 kobiet (ponad 100 startów). Wśród pomarańczowo ? czarnych, którzy otrzymali szansę startu są: Dawid Majsak, Jan Król, Patryk Stefański, Michał Klimas, Dominik Bielawa, Dominik Walczyk, Maciek Tarka, Kuba Wolski, Marcin Kesler, Daniel Auguścik, Jakub Haba, Bartosz Barański, Bartosz Świątek, Jakub Wilk, Kacper Borowski, Bartek Michta, Kajetan Radkiewicz, Oskar Karaś, Michał Kesler, Eryk Sojda, Oliwer Okręt, Ada Petrykowska, Natalia Tarnowska, Karolina Kowalska, Oliwia Kurasińska, Julia Falfus, Natalia Przygoda, Oliwia Steć.

Podczas zawodów prowadzona będzie punktacja open oraz punktacja w kategoriach wiekowych: junior 17-18 lat, junior młodszy 16 lat, junior młodszy 15 lat, junior młodszy 14 lat, oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. Punktacja tworzona będzie na podstawie sumy punktów za trzy najlepsze starty w dowolnej konkurencji wg tabeli FINA ? zarówno w kat. open, jak i w kategoriach wiekowych oraz dwa najlepsze wyniki w poszczególnych stylach (np. 50 m i 100 m motylkowym, 50 m i 400 m dowolnym itd.) w kategorii open.

W kategorii open nagradzanych jest 6 zawodniczek i 6 zawodników, którzy w trzech najlepszych startach zgromadzą największą liczbę punktów wg tabeli FINA oraz 5 zawodniczek i 5 zawodników, którzy uzyskają największą liczbę punktów wg tabeli FINA w poszczególnych stylach (po 1 zawodniczce i 1 zawodniku ze stylu w układzie: styl motylkowy, grzbietowy, klasyczny, dowolny oraz zmienny) ? nagrody finansowe. W każdej kategorii wiekowej nagradzany jest jeden zawodnik i jedna zawodniczka, którzy w trzech startach zgromadzili największą liczbę punktów FINA ? nagrody rzeczowe. Każdy zawodnik w kategorii open może być nagradzany jednokrotnie za największą sumę punktów FINA zgromadzonych w trzech startach oraz wielokrotnie za zwycięstwa w poszczególnych stylach. W zawodach zostaną nagrodzeni także trenerzy najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika, którzy uzyskali największą liczbę punktów wg tabeli FINA za trzy najlepsze wyniki. Nagrody dla zawodników wyróżnionych za wyniki w cyklu zawodów zostaną wręczone podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu.

Z uwagi na odbywające się w najbliższy weekend na Pływalni Rawszczyzna zawody Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu ostrowiecki basen (olimpijski i rekreacja) będzie nieczynny od piątku (26 kwietnia 2019) od godziny 15 do niedzieli (28 kwietnia 2019) do godziny 17.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *