Znamy zwycięzców głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019

Znamy wyniki głosowania w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Ostrowca Świętokrzyskiego.
W tym roku na realizację projektów przeznaczono 200.000 zł na zadania inwestycyjne i remontowe oraz 75 tys. zł na pozostałe zadania.
W przypadku projektów inwestycyjnych największą liczbę głosów zdobył projekt ?Budowa kompleksu sportowego w dzielnicy Koszary?. W sąsiedztwie Zespołu Edukacyjnego ?Dwunastka? powstanie kompleks sportowy z możliwością gry w piłkę siatkową o nawierzchni syntetycznej na odpowiedniej podbudowie dynamicznej z funkcją tenisa ziemnego do gry amatorskiej. W ramach projektu przewiduje się prace ziemne, wykonanie podbudowy i boiska ze sztucznej trawy, a także montaż osprzętu (wartość zadania 150 tys. zł.) Drugim zadaniem inwestycyjnym, które zostanie zrealizowane, jest ?Słoneczny plac zabaw?, który stanie przy Przedszkolu Publicznym Nr 7. Dla najmłodszych mieszkańców miasta pojawi się cała masa nowych urządzeń zabawowych (wartość zadania 50 tys. zł).
Wśród zadań pozostałych z największym uznaniem spotkał się projekt ?Ostrowiec stawia na sport. Zajęcia sportowe dla mieszkańców Ostrowca ? darmowe treningi?. Projekt zakłada organizacje darmowych zajęć sportowych dla różnych grup wiekowych z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego. Według projektodawcy wiodącą dyscypliną miałyby być zapasy (wartość zadania 27,3 tys. zł).
Na realizację doczekają się ponadto: ?Ostrowiecki Piknik Rozmaitości? (turniej tańca w hali MOSiR oraz ?Spotkanie z Gombrowiczem? na Rynku) – wartość projektu 27,3 tys. zł oraz ?Aktywne Słoneczne? (piknik i bal mikołajkowy) – wartość projektu 18,8 tys. zł.
Przypominamy, że głosowanie na pozytywnie zweryfikowane wnioski odbywało się w formie bezpośredniej ? poprzez złożenie przez pełnoletnich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego maksymalnie dwóch podpisów na listach konsultacyjnych ? po jednym na wybrane zadanie z każdego obszaru zadań. Listy konsultacyjne były wyłożone w terminie od 3 do 6 kwietnia 2019 r. w 13 punktach konsultacyjnych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *