Erith zagra na Open’erze i w „Perspektywach” (zdjęcia, wideo)

Erith, a właściwie Martyna Biłogan, to 24 ? latka z Gliwic, która podbiła ostrowiecką publiczność podczas koncertu w ?Perspektywach? przed rokiem, zwyciężyła właśnie Konkurs FIRESTONE Headliners of Tomorrow i tym samym zagra na prestiżowym festiwalu.
Nie dość tego, jak zapowiada Henryk Kraska, wróci do ostrowieckiego klubu, aby dać miejmy nadzieję znów nieziemski show już 7 czerwca br.
– Wygrałam!-cieszy się na swym facebookow ym profilu wokalistka. Jestem Wam ogromnie wdzięczna! Scena na Open?er Festivalu to nie jedyna nagroda. Wsparcie, które mi daliście, wiadomości, komentarze, telefony na długo zostaną w mojej pamięci.


Mam tylu ziomków! Nawet gdybym przegrała, czułabym, że przestrzeń, w której się znalazłam, była mi potrzebna. Dzisiaj wierzę, że to co robię, niewątpliwie ma znaczenie, buduje, rośnie, czasem podgryza. Rosną mi skrzydła i pragnę nagrać nowy album na ich miarę. Dziękuję!

Etith komponuje muzykę i pisze teksty. Jej twórczość balansuje na granicy psychodelicznego popu i elektronicznego folku. W 2018 roku wydała swoją debiutancką płytę ?Speed of Light?, która została świetnie przyjęta przez krytyków. Od kilku lat stale powiększa się grono jej fanów zafascynowanych niebanalnym stylem i odważnym łączeniem różnych gatunków muzycznych.
W pierwszym etapie konkursu artyści zgłaszali swoje oryginalne piosenki. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło aż 627 nagrań, czyli o ponad 32% więcej niż w roku poprzednim. To właśnie spośród ich autorów jury wybrało finalistów, którzy wzięli udział w profesjonalnym nagraniu w Studio Tęcza w Warszawie. Drugi etap rozstrzygnął się poprzez głosowanie publiczności na stronie konkursu, na której zostały opublikowane nagrania z sesji live. To na ich podstawie internauci wyłonili zwycięzcę.
Erith uzyskała tytuł FIRESTONE Headliner of Tomorrow z dużą przewagą nad pozostałymi finalistami, odnotowując aż 49% głosów publiczności. Amerykańska legenda motoryzacji, marka Firestone, od lat chętnie nawiązuje do muzyki, która budzi pozytywne emocje i jednoczy ludzi. W Polsce wspiera młode talenty, które w ramach programu FIRESTONE Headliners of Tomorrow, walczą o swoje miejsce na jednej z ofi cjalnych scen Open?er Festival ? Firestone Stage. Partnerami konkursu są Alter Art, organizator Open?er Festival, oraz Kayax.
Osiemnasta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2019 roku na terenie Lotniska Gdynia-Kosakowo. Więcej informacji na www.opener.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.